Hypotéka

„Myslel jsem, že hledám bydlení, ale pomohli mi najít místo k životu.“

Z rozhodnutí České národní banky se na trhu od 1. 10. 2018 zásadně zpřísní podmínky pro poskytování hypoték

Některým žadatelům se tak stane jejich vysněná nemovitost finančně nedostupná. Spočítejte si, jak vysokou částku vám po 1. 10. budeme moci půjčit.

Splátky podle vašich potřeb

Služba Variabilita splátek vám umožní zvýšení nebo snížení splátek až o 30 %. Můžete dokonce splácení až na 3 měsíce přerušit.

Sazba od
2,89 % ročně

Máme pro vás dlouhodobě jednu z nejnižších sazeb na trhu. Získat můžete sazbu od 2,89 % pro pětiletou fixaci a od 3,59 % pro dvacetiletou fixaci.

Bez poplatků za vedení a bez čekání

Za vyřízení hypotéky a její správu nezaplatíte ani korunu. Hypotéku můžete čerpat už druhý den od podpisu úvěrové smlouvy. 

Online nástroje

Chcete si nezávazně ověřit na jakou výši hypotéky dosáhnete?

Zavoláme vám a během 5 minut se dozvíte, na jaké bydlení můžete pomýšlet.

Načítání aplikace

Spočítejte si, na kolik vás hypotéka měsíčně vyjde a kolik si můžete půjčit

Načítání aplikace
Dostali jste lepší nabídku?

Dostali jste lepší nabídku?

Pokud vám jinde dali lepší nabídku, než jsme vám dali my, ozvěte se nám na tel. 800 879 888 nebo nám zanechte kontakt a my se vám ozveme!

92 % klientů doporučuje.   Přečíst recenze

Žádné zbytečné utrácení. Pokud máte hypotéku jinde, ale chcete výhodnější podmínky, dáme vám je při refinancování hypotéky.

180 000

klientů má hypotéku u nás

čtvrtina ze všech s hypotékou bydlí ve vlastním s Českou Spořitelnou

100 %

doporučuje online refinancování

vše vyřídili bez návštěvy pobočky

2 000

nových klientů měsíčně

s hypotékou od nás

Žádné poplatky za vedení účtu.
U nás můžete získat plně vybavený účet zdarma.

Mohlo by vás zajímat

Inspirace pro vaše finance

Na co se často ptáte

Budete-li splácet hypotéku ze svého aktivně využívaného Osobního účtu České spořitelny, poskytneme vám slevu na úrokové sazbě hypotéky ve výši 0,5 %. Další slevu ve výši 0,2 % získáte při sjednání Pojištění schopnosti splácet​ ke své hypotéce.

Družstevní byt můžete financovat pomocí Předhypotečního úvěru. Pro jeho sjednání nepotřebujete žádnou další nemovitost jako zástavu. Po zřízení zástavního práva budete Předhypoteční úvěr splácet prostřednictvím Navazující Hypotéky České spořitelny, kterou si sjednáte společně s úvěrem.

Kromě družstevního bytu můžete Předhypoteční úvěr použít i na koupi:

 • koupi nemovitosti od města, obce či státu,
 • převod družstevního bytu do osobního vlastnictví,
 • koupě nemovitosti v dražbě,
 • koupě nemovitosti v insolvenci,
 • stavební úpravy a rekonstrukce nemovitosti s jedním z uvedených účelů,
 • koupě pozemku od obce a výstavba s převodem pozemku do vlastnictví klienta po kolaudaci,
 • refinancování překlenovacích úvěrů jiných bank.

Využijte překlenovací financování. Peníze vám dáme hned, ale na splácení nespěcháme. Na přestěhování či dostavění nového bydlení vám dáme 2 roky, během kterých můžete počkat na výhodný prodej starého bydlení.

Reprezentativní příklad překlenovacího finacování

Celková výše úvěru 1.800.000 Kč, výše jednotlivých měsíčních splátek 8.472 Kč (splátky zahrnují jistinu a úrok), počet splátek: 300, úroková sazba fixovaná na 5 let ve výši 2,89 % ročně, poplatky spojené s úvěrem, které jsou součástí celkových nákladů úvěru:

 • správní poplatky za vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí 2 000 Kč, 
 • náhrada nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti 3.900 Kč.

Doba trvání úvěru: 25 let, roční procentní sazba nákladů činí 3 % a celková částka splatná spotřebitelem 2.549.021 Kč (za předpokladu, že se úroková sazba po celou dobu trvání úvěrového vztahu nezmění). Reprezentativní příklad nezahrnuje náklady na pojištění zástavy (nemovitosti), jejich výše nám není známa. Tyto náklady budete platit příslušné pojišťovně, u které si pojištění sjednáte.

 

Ano, díky doplňkové části úvěru můžete část úvěru použít dle vlastního uvážení pro účely bydlení. Navíc vám tyto peníze poskytneme za stejně výhodnou úrokovou sazbu, kterou máte sjednanou pro hlavní účel hypotéky.

K získání hypotéky není potřeba vlastnit nemovitost. Jako zástavu v tom případě použijete nemovitost, kterou kupujete, nebo využijete Předhypoteční úvěr. Pokud by vámi pořizovaná nemovitost z nějakého důvodu nestačila jako zástava pro hypoteční úvěr, je možné dát do zástavy i nemovitost, kterou vlastní vaši příbuzní či známí.

Například rodiče často "půjčí" dětem svůj rodinný dům jako zástavu. Tato nemovitost přitom nemusí jako zástava sloužit po celou dobu splácení. Jakmile se stanete majiteli nové nemovitosti nebo poté, co pominou důvody nedostatečné zástavy, můžete "zapůjčenou" nemovitost "vrátit" (zbavit ji zástavního práva) a nahradit ji svou nemovitostí.

Dokumenty potřebné k vyřízení hypotéky s vámi projde náš hypoteční specialista. Liší se podle účelu úvěru, způsobu zajištění a osoby žadatele. Dalšími doklady pak prokážete schopnost úvěr dlouhodobě splácet.

Doklady prokazující bonitu klienta a spoludlužníka:

 • u zaměstnanců – potvrzení o příjmu žadatele a spoludlužníků (včetně jejich manželů),
 • u podnikatelů – daňové přiznání s potvrzením o uhrazení daně za poslední dva roky,
 • jiné doklady o příjmech např. nájemní smlouvy k doložení příjmů z nájemného apod..

Doklady k zastavované nemovitosti (nemusí se jednat o pořizovanou nemovitost):

 • odhad hodnoty zastavované nemovitosti (odhad ceny bytu pro vás můžeme zajistit také přímo na pobočce pomocí on-line ocenění nemovitosti),
 • nabývací titul – např. kupní smlouva, smlouva o budoucí smlouvě kupní, budoucí darovací smlouva, restituční smlouva, rozhodnutí o dědictví apod.,
 • pojistná smlouva na zastavovanou nemovitost,
 • snímek katastrální mapy, příp. geometrický plán (pouze u výstavby nových rodinných domů).
Předtím, než se rozhodnete sjednat si hypotéku, vyhodnoťte své příjmy, výdaje a rizika. Obecně lze říci, že je dobré plánovat hypotéku s ohledem na svou schopnost splácet. Pokud například očekáváte rodinu či mateřskou dovolenou, připravte se i na pravděpodobné snížení příjmů.
 
Myslete však i na neočekávané situace. V rámci Hypotéky České spořitelny si ze služeb můžete vybrat pojištění schopnosti splácet - za velmi výhodnou cenu získáte jistotu, že v případě nepříznivých okolností za vás splátky uhradí pojišťovna. Pojištění pokrývá většinu rizik spojených s příčinou nesplácení a pomůže řešit neočekávané životní situace (dlouhodobou nemoc, invaliditu, úmrtí partnera, ztrátu zaměstnaní atd.).

Celková výše úvěru 1 800 000 Kč, výše jednotlivých měsíčních splátek  8 663 Kč (splátky zahrnují jistinu a úrok), počet splátek: 300, úroková sazba fixovaná na 5 let ve výši 3,09 % ročně, poplatky spojené s úvěrem, které jsou součástí celkových nákladů úvěru: správní poplatky za vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí  2 000 Kč, náhrada nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti 3 900 Kč, doba trvání úvěru: 25 let, roční procentní sazba nákladů činí 3,21 % a celková částka splatná spotřebitelem 2 606 121 Kč (za předpokladu, že se úroková sazba po celou dobu trvání úvěrového vztahu nezmění). Reprezentativní příklad nezahrnuje náklady na pojištění zástavy (nemovitosti), jejich výše nám není známa. Tyto náklady budete platit příslušné pojišťovně, u které si pojištění sjednáte.

Upozornění: Reprezentativní příklad a úvěrová kalkulačka mají jen informativní charakter. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy ani o jiný dokument či právní jednání, které by vedly k povinnosti uzavřít s vámi smlouvu o úvěru nebo jinou smlouvu o bankovních službách.

Všechny zobrazené výpočty a údaje, včetně případného údaje o úrokové sazbě či výši splátky úvěru, jsou orientační. Konečné parametry úvěru se mohou lišit podle výsledků posouzení vaší schopnosti splácet úvěr a budou uvedeny ve smlouvě o úvěru.

Úrokové sazby zohledňují slevu za splácení z aktivního Osobního účtu ČS (Osobního konta ČS; 0,5 %), slevu za sjednané pojištění schopnosti splácet od PČS (0,2 %). Úrokové sazby jsou platné do 80 % hodnoty nemovitosti stanovené na základě ocenění (LTV).

Poskytovatel neposkytuje radu dle § 85 zákona o spotřebitelském úvěru c. 257/2016 Sb.

Zavolejte nám na 956 777 497. Linka je dostupná ve všední dny od 8:00 do 20:00. Společně se domluvíme na dalším postupu.

Důležité dokumenty

Tento produkt již máte?

Na stránce péče a podpory najdete všechny důležité informace a dokumenty pro stávající klienty.