Kalkulačka nákladů souvisejících s mimořádnou splátkou
Hypotéky, včetně Americké hypotéky

 Kalkulačka slouží pro výpočet nákladů souvisejících s mimořádnou splátkou Hypotéky a Americké hypotéky sjednané s fixovanou úrokovou sazbou od 1. 12. 2016 a dále pro úvěry s fixovanou úrokovou sazbou, u kterých došlo ke změně pevné úrokové sazby po datu 1. 12. 2016. Pro hypotéky sjednané s proměnnou úrokovou sazbou je mimořádná splátka zdarma.

Kolik vás bude stát předčasné splacení hypotéky?

Načítání aplikace
Načítání aplikace

 

Výše účelně vynaložených nákladů je vypočtena s využitím aktuálních sazeb, a je tedy platná pouze k dnešnímu dni. O konečné vyčíslení účelně vynaložených nákladů požádejte nejdříve 60 dní před požadovaným datem splátky.
 

Aktuální informace k nákladům na financování

V souvislosti s předčasným splacením nám kromě administrativních nákladů vznikají také náklady na financování.

Právní názor na možnost účtování těchto nákladů však není v současné době jednoznačný. Proto, i když jsme přesvědčeni, že tyto náklady můžeme požadovat, Vám je sice vzhledem k této nejednoznačnosti vyčíslíme, ale nebudeme jejich náhradu po Vás v tuto chvíli požadovat. Budeme si tedy účtovat pouze administrativní náklady ve výši 700 Kč.

Důležité: Mimořádnou splátku můžete složit zdarma v případech stanovených zákonem nebo úvěrovou smlouvou. Pokud máte ke své hypotéce sjednánu službu Mimořádná splátka, bude tato skutečnost zohledněna při zpracování vašeho požadavku na předčasné splacení hypotéky a výši poplatku za předčasné splacení vám sdělíme s konečným vyčíslením.