Bankovní IDentita

Využijte snadný a bezpečný přístup k on-line službám

Co je Bankovní IDentita

Bankovní IDentita slouží pro ověření vaší totožnosti v online prostředí. A zdaleka ne jen v tom bankovním. Umožní vám komunikovat z domova s úřady i soukromými společnostmi, aniž byste museli vyplňovat další přihlašovací údaje. Je to vaše „digitální občanka“. 

Jednoduše

Přihlašujete se stejně jako do internetového bankovnictví.

Bezpečně

Vaše přihlašovací údaje zůstávají v bezpečí. S nikým je nesdílíme. Potvrdíme jen vaši totožnost.

Zdarma

Bankovní IDentita je pro vás samozřejmě bezplatná. 

Co tvoří vaši Bankovní IDentitu?

Uživatelské jméno
 

Místo původního klientského čísla si zvolíte Uživatelské jméno složené z písmen a číslic. Přihlašovat se tak můžete pod svým jménem nebo přezdívkou.

Bezpečnostní telefonní číslo vašeho mobilu

Nedílnou součástí je vaše telefonní číslo, které musí být stejně jako uživatelské jméno unikátní a musí patřit pouze vám.
 

Jakými metodami je Bankovní IDentita zabezpečena?

Je jen na vás, který způsob přihlašování a potvrzování plateb si zvolíte:

Mobilní aplikace George klíč

Mobilní aplikace George klíč je bezpečnější a pohodlnější náhradou tradičních ověřovacích SMS. Vše potvrzujete šestimístným kódem PIN, Face ID nebo otiskem prstu přímo v aplikaci.

Heslo + SMS

Tradiční ověřovací metoda určená pro klienty, kteří nechtějí využívat naše mobilní aplikace. Heslo si zvolíte sami a zadáte ho při každém přihlášení. Následně vám přijde na vaše telefonní číslo SMS s ověřovacím kódem, kterým heslo potvrdíte.

  • bez nutnosti instalovat aplikaci
  • funkční i na starších telefonech

Co vám Bankovní IDentita přinese?

Úsporu času

Bankovní IDentita vám pomůže vyřešit spoustu věcí jednoduše a online. Už žádné běhání na pobočky a úřady.

Pohodlí

Bankovní IDentita za vás bude umět vyplnit formuláře. Už nebudete muset dokola vyplňovat stále stejné údaje. Nemusíte si vytvářet a pamatovat bezpečnostní kódy a hesla – můžete používat jedny přihlašovací údaje.

Bezpečí a kontrolu 

Bankovní IDentita je vaše elektronická občanka, takže už nebudete muset posílat kopie svých dokladů. Navíc budete mít přehled, kdy a pro koho jste ověřovali svou totožnost.

Gklíč

Na co se nejčastěji ptáte

Abychom vám umožnili online komunikaci s úřady, zaregistrovali jsme způsob, kterým se přihlašujete do George (George klíč nebo heslo+SMS) do Národního bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA). Tento portál slouží pro spolehlivé ověření identity, je provozovaný státem a splňuje nejvyšší požadavky na datovou bezpečnost. Registraci do portálu NIA nám ukládá zákon.

S nikým však nesdílíme vaše přihlašovací údaje, ty zůstávají i nadále v bezpečí v naší bance.

Pokud jste naším klientem a využíváte naše internetové bankovnictví, budete ji mít k dispozici v průběhu ledna 2021. 

Tytéž přihlašovací údaje, kterými vstupujete do George, budete používat při on-line komunikaci s úřady a soukromými společnostmi. Druhá strana vám vždy nabídne možnost se ověřit (přihlásit) pomocí Bankovní IDentity. Přihlásíte se, čímž potvrdíte, že vy jste skutečně vy, a vyřídíte, co potřebujete.

Od ledna 2021 vám jsou k dispozici on-line služby státní správy. V průběhu roku 2021 se začnou připojovat i soukromé subjekty, tedy poskytovatelé služeb, pojišťovny, zdravotnická zařízení, školy a e-shopy.

Ověření pomocí Bankovní IDentity je stejně bezpečné jako přihlášení do internetového bankovnictví. Pro přihlášení jste vždy přesměrováni na naše stránky. Vaše údaje nikam neposíláme a soukromé subjekty, které budou chtít bankovní identitu používat, velmi detailně prověřujeme.

I když při ověřování bankovní identity budete zadávat stejné údaje, jako při přihlašování so svého internetového bankovnictví, nikdo nebude mít přístup k informacím o vašich financích.

Přehled o použití Bankovní IDentity najdete ve svém internetovém bankovnictví. Budete přesně vědět, kdy a u koho jste ji použili.

Je to stejné, jako když špatně zadáte přístupové údaje do George. Podrobnosti najdete zde.

Pro naše klienty je Bankovní IDentita zdarma.

Funkce přepínače je obdobná jako deaktivace používání platební karty. I v případě zapnuté služby Bankovní IDentita nemůže dojít k jejímu zneužití, aniž byste jako její vlastník aktivně spolupracoval. Vypínač primárně slouží k deaktivaci bankovní identity v aplikacích mimo naši banku, aby bylo možné zamezit zneužití služby např. v případě, že vám někdo odcizí telefon s aplikací George klíč.

Ano. Používá se stejná úroveň zabezpečení jako při potvrzování plateb nebo při přihlašování do internetového bankovnictví.

Ano, je to v pořádku. Když se na přihlašovací obrazovce zobrazí logo e-shopu, znamená to, že vše běží, jak má, tedy že se svou BankID přihlašujete k jeho ověřeným službám.

Nemusíte. Pokud si svou Bankovní IDentitu do Národního bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA) jednou zaregistrujete, ztráta nebo zneplatnění OP nemá vliv na přihlašování ke službě.

Typ požadovaných kontaktních a indentifikčních údajů se bude lišit podle požadavků třetí strany. Jiné údaje po vás bude chtít e-shop, jiné například sázková společnost, které zákon ukládá více povinností.  

Důležité dokumenty