Půjčka

Péče a podpora

Splácíte u nás půjčku a potřebujete odložit splátky? Pokud se zkomplikovala vaše životní situace v souvislosti s koronavirem, požádejte si online o odklad splátek.

Často se nás ptáte

Zdarma vám změníme datum splátky.

Neodkládejte řešení vaší finanční situace. Co nejdříve se informujte. Zdarma vám nabídneme snížení vaší měsíční splátky nebo vám zjistíme možnost konsolidace půjček. Snížení splátky je možné provést na jakékoliv pobočce, nejdříve po 6 řádně uhrazených splátkách půjčky včetně pojištění (pokud je k půjčce sjednáno), maximálně o 50 % původní výše splátky, pokud nejste aktuálně v prodlení se splátkou. O změnu výše splátky požádejte nejpozději 5 pracovních dní před termínem její úhrady.

Doporučíme vám buď odkládat si finanční prostředky stranou a vytvářet si rezervu. Nebo si můžete zkrátit dobu splácení půjčky zvýšením splátky nebo prostřednictvím mimořádných splátek. Zvýšení splátky je možné provést na jakékoliv pobočce, nejdříve po 6 řádně uhrazených splátkách půjčky včetně pojištění (pokud je k půjčce sjednáno), maximálně o 50 % původní výše splátky a pokud nejste aktuálně v prodlení se splátkou. O změnu výše splátky požádejte nejpozději 5 pracovních dní před termínem její úhrady.

Na stávajících půjčkách se nic nemění. Pokud budete potřebovat další prostředky, je nutné vyčkat až po zkušební době.

Můžeme vám navýšit částku vaší současné půjčky.

Máte možnost si zdarma odložit splátku. Odklad splátky je možný na jakékoliv pobočce, nejdříve po 6 řádně uhrazených splátkách půjčky včetně pojištění (pokud je k půjčce sjednáno) a to až dvakrát ročně. Je možné odložit vždy jen 1 splátku a mezi odloženými splátkami řádně uhradit 3 splátky. O odklad splátky požádejte nejpozději 5 pracovních dní před termínem její úhrady.

Pokud se dostanete do potíží se splácením, dokážeme vám navrhnout řešení. Obraťte se na nás.

Když nás neoslovíte a nám nepřijde splátka úvěru, upozorníme vás na to telefonicky, SMS, e-mailem nebo zobrazením informace na bankomatu. Jestliže do 10 dnů splátku nezaplatíte, budeme vám muset naúčtovat sankce. 

Po uplynutí lhůty, kdy se vás budeme snažit upozornit na neproběhlou splátku, vám bude 10. den prodlení účtován poplatek 300 Kč na úhradu nákladů spojených s prodlením. Další poplatky ve výši 900 Kč jsou účtovány 40. a 70. den prodlení. Za každý den prodlení zaplatíte také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky. 

V případě, že se nám nepodaří najít řešení nebo splátku neuhradíte do data uvedeného na poslední upomínce, ztratíte výhodu splátek a zůstatek úvěru budete muset splatit jednorázově. Dluh pak můžeme předat k vymáhání advokátní kanceláři, postoupit jinému věřiteli nebo ho vymáhat soudní cestou.

Ano, určitě nám tuto změnu oznamte.

Dokumenty ke stažení