Žádost o restrukturalizaci úvěru/úvěrů

Covid restrukturalizace

Pokud kvůli pandemii koronaviru nemůžete splácet své úvěry, můžeme vám nabídnout Covid restrukturalizaci úvěrů formou odkladu splátek na 3 měsíce. Informaci o tom, že vám byla poskytnuta Covid restrukturalizace, musíme po dobu trvání odkladu uvádět v úvěrových registrech. Věříme, že budete-li v budoucnu žádat o úvěr u jiných bank, nebudou tento fakt negativně zohledňovat, ale konečné posouzení je na těchto bankách. 

  • Příjem vaší domácnosti se snížil v souvislosti s pandemií koronaviru.
  • Za posledních 15 měsíců jste nedlužil/a na žádném úvěrovém produktu v České spořitelně a aktuálně nedlužíte ani v jiné bance či nebankovní společnosti.
  • V posledních 15 měsících vám nebyla poskytnuta restrukturalizace (za restrukturalizaci není považováno využití zákonného moratoria na odklad splátek z důvodu koronaviru od dubna do října 2020).
  • Není vůči vám vedeno exekuční nebo insolvenční řízení a nejsou známy jiné skutečnosti svědčící o zhoršené platební morálce.

Standardní restrukturalizace

Standardní restrukturalizace je spojena s negativním zápisem do úvěrového registru, což vás může v budoucnu znevýhodnit při žádosti o úvěr u České spořitelny nebo jiné banky a nebankovní společnosti.

U standardní restrukturalizace máte 3 možnosti:

  1. Snížení splátek na 3 až 6 měsíců až na 20 % aktuální splátky (min. 500 Kč).
  2. Trvalé snížení splátek.
  3. Převedení kontokorentu nebo kreditních karet na splátkový úvěr.

Žádosti o restrukturalizace podávejte ideálně nejpozději 5 dnů před datem splatnosti vaší splátky. Děkujeme!

Načítání aplikace

Mohlo by vás zajímat