Kontokorent

„Jistí mě, když nevyjdu před výplatou. Díky němu zaplatím všechno včas.“

Pokud jste v plusu, nic vás nestojí

S kontokorentem získáváte stálou finanční rezervu, která je součástí vašeho účtu a umožní vám jít na účtu do minusu. Pokud jste na účtu v plusu, nic vás nestojí.

Více

Platby z účtu odejdou včas

Pravidelné platby a splátky nepočkají! Pokud Vám před výplatou chybí na účtu peníze, s kontokorentem máte jistotu, že platby odejdou včas. Lepší být pár dní v minusu, než se opozdit s platbou!

Více

Splácí se sám

Každou příchozí platbou na účet se snižuje i čerpaná částka kontokorentu. O splátky se tak nemusíte starat. Stačí být pouze 1x za rok na účtu v plusu.

Více

Kolik vás bude kontokorent stát?

Sjednání 0 Kč
Vedení
Pokud máte náš Základní účet, měsíčně zaplatíte 25 Kč.
0 Kč
Roční úroková sazba z vyčerpané částky 18,9 % p.a.

Tip: Pokud budete v minusu například 5 000 Kč po dobu 5 dní, na úrocích zaplatíte pouze 13,13 Kč.

Co byste ještě měli o kontokorentu vědět

  • výši limitu je možné sjednat od 1 000 Kč do 100 000 Kč
  • kontokorent můžete sjednat přímo při založení účtu
  • úroky platíte jen z vyčerpané částky
  • při příchozí platbě se výše čerpaného kontokorentu automaticky snižuje
  • čerpat můžete opakovaně, kdykoliv se dostanete s účtem na nulu
  • neplatíte žádné pravidelné splátky

Tip: Pro větší výdaje využijte například Peníze na klik, Kreditní kartu nebo Půjčku, které se splácí postupně měsíčními splátkami.

Možnosti sjednání

Zavoláme vám

V internetovém bankovnictví

Jste klienty České spořitelny? Využijte portál SERVIS 24.

Zavoláme vám

Telefonicky

Zanechte nám na sebe kontakt,
co nejdříve se vám ozveme.

Načítání aplikace

Zavoláme vám

Na pobočce

Podívejte se, kde máte svou nejbližší pobočku České spořitelny.

Nastavte si limit kontokorentu maximálně do výše vašeho pravidelného příjmu. Jakmile vám na účet přijde výplata, dostanete se do plusu a kontokorent splatíte.

Mohlo by vás zajímat

Na co se často ptáte

Pokud jste naším klientem a posíláte si k nám výplatu, bude vám stačit platný doklad totožnosti. V jiném případě budete potřebovat ještě doklad o příjmu (potvrzení od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu, na který vám chodí výplata).

Nemusíte, kontokorent nemá žádné pravidelné měsíční splátky. Kontokorent se splácí sám. Každou příchozí platbou na váš účet se snižuje částka, kterou jste na účtu v minusu. Jedenkrát za 12 měsíců však máte povinnost být na svém účtu v plusu a tím kontokorent splatit. O termínu splacení vás budeme informovat.

Druh spotřebitelského úvěru: přečerpání. Celková výše úvěru: 20 000 Kč. Doba trvání úvěru: na dobu neurčitou. Úroková sazba:18,90 % ročně. Výše měsíční splátky: není stanovena*. Poplatek za sjednání přečerpání: zdarma. Poplatky za platební transakce**: zdarma. Měsíční poplatek za vedení účtu, ke kterému je přečerpání sjednáno***: 69 Kč. RPSN: 26,32 %. Celková částka splatná klientem: 21 163 Kč. Příklad vychází z běžně poskytované výše přečerpání a z předpokladu, že přečerpání jste sjednali k Osobnímu účtu II, celé ho vyčerpáte první den nejbližšího měsíce po sjednání a celé ho splatíte 3 měsíce poté.

* K úvěru nejsou stanoveny pravidelné splátky. Pokaždé, když kontokorent úplně splatíte, začíná vám běžet roční lhůta, během níž ho musíte znovu úplně splatit.

** Platí pro bezhotovostní platby za zboží a služby platební kartou u obchodníka. Pokud budete úvěr čerpat jinak, můžeme toto čerpání zpoplatnit. Ceny najdete v Ceníku České spořitelny.

*** Cena odpovídá ceně za vedení Osobního účtu II s Kontokorentem. Konečná cena se odvíjí od množství produktů a služeb sjednaných k Osobnímu účtu II.
Pokud už máte ke svému účtu sjednané jiné produkty nebo služby a dohodnete si novou výši Konotkorentu, může se tento poplatek změnit.

Tento produkt již máte?

Na stránce péče a podpory najdete všechny důležité informace a dokumenty pro stávající klienty.