Sociální bankovnictví

„I sociální podnik si na sebe musí vydělat.“

Díky dobrým zkušenostem s lidmi z neziskových organizací a podpoře projektů sociálního podnikání dokážeme rozumět vašim plánům. Máte možnost najít nová řešení i v bankovním světě. Poskytujeme vhodně přizpůsobené služby, odborné poradenství a vzdělávání.

 

Přečtěte si o trendech v zodpovědném podnikání

Sociální podnikání není charita
Business se sociálním přesahem zažívá svůj boom

Podnikatelé zakládají a rozvíjí sociální firmy s nemalým ziskem. V krajích České republiky již více než 200 podniků ukazuje, že se dá podnikat, vydělávat peníze a zároveň v regionu pomoci jak konkrétním lidem, tak přírodě. Přitom nejde o žádnou charitu.

Přečíst článek

Podívejte se na inspirativní příběhy o sociálním podnikání

„Sociální podnikání je spojení dvou světů, které se musí vzájemně doplňovat. Je to veřejně prospěšná aktivita, která je zároveň ekonomicky udržitelná a nemusí to být jen charita. I sociální podnik dnes musí generovat zisk.“ 

Říká Roman Hajšman, ředitel Možnosti tu jsou, o.p.s., kterému v oblasti financí pomáhají naši specializovaní poradci. V rámci služby Sociálního bankovnictví rádi poradíme i vám.

„Máme tendenci se do budoucna nespoléhat jen na financování od krajů a měst. K ekonomické nezávislosti nám může pomoci sociální podnikání, tedy vytváření zisku, který přispěje k provozování našich sociálních služeb. A to je velká výzva, stejně jako udělat z outsiderů platné členy společnosti.“ 

Říká Lubomír Šlapka, výkonný ředitel občanského sdružení Most k naději, kterému v oblasti financí pomáhají naši specializovaní poradci.

Pro koho je služba určena

Klíčovým prvkem oddělujícím sociální podnik od ostatních druhů podniků, je účel tohoto podniku. Jestliže je primárním cílem dané společnosti dosažení sociálního dopadu (např. řešení sociálního problému nebo problému týkajícího se životního prostředí), podnik lze označit za podnik sociální.

Dosažení sociálního dopadu jako primárního cíle, činí rozdíl mezi sociálním podnikem a společnostmi, které dosahují nezamýšleného kladného sociálního dopadu, nebo jejichž plánem je korporátní společenská odpovědnost. 

Sociálního dopadu lze dosáhnout několika způsoby:

 • Poskytováním služeb nebo zboží se sociální návratností
  Sociální návratnosti lze dosáhnout, jestliže jsou služby nebo zboží primárně adresovány znevýhodněným nebo sociálně vyloučeným osobám. Nebo jestliže daný podnik poskytuje zboží nebo služby, jejichž preventivním účelem je snížení výskytu budoucí škody.

  Například v oblasti předškolního vzdělávání a péče, zdravovědy a prevence nemocí, celoživotního vzdělávání, udržitelného rozvoje atd.
 • Zaměstnávání znevýhodněných a ohrožených osob 
  To je případ, kdy hlavním účelem podniku je poskytování zaměstnání sociálně nebo zdravotně znevýhodněným či vyloučeným osobám. Dalším případem je integrace na trh práce v různých formách. Nemělo by jít o náhodnou činnost, ale hlavní účel daného podniku.

 

Nově financování se zárukou Evropského investičního fondu

Využít můžete následující produkty a služby

 • Provozní financování
 • Investiční úvěr
 • Předfinancování dotací
 • Poradenství a konzultace na míru
 • Vzdělávání organizací a mentoring
 • Akcelerační programy

Mohlo by vás zajímat

Vyberte si svého poradce

 

Lenka Štraubová

Sociální podniky - Čechy

lstraubova@csas.cz
+420 724 701 923

 

Taťána Plecháčková

Neziskové organizace

tplechackova@csas.cz
+420 703 435 159

 

Simona Očadlá

Sociální podniky - Morava

socadla@csas.cz
+420 602 751 987
 

 

Simona Kolářová

Neziskové organizace

skolarova@csas.cz
+420 703 435 158

Ozvěte se nám a společně najdeme individuální možnosti přímo pro vás

Online

Napište nám a my se vám ozveme zpět.

Zavoláme vám

Zavolejte nám

Kontaktujte nás telefonicky

Můžete nás kontaktovat také prostřednictvím e-mailu na socialnibankovnictvi@csas.cz.

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout