Sociální bankovnictví

Financování a vzdělávání sociálních podniků
a neziskových organizací

Financování

Podporujeme podnikání se sociálním přesahem
i neziskové organizace.

Vzdělávání 

Zvýšíme vaši odbornost a dovednosti v podnikání
a sociální činnosti.

Přečtěte si o trendech v zodpovědném podnikání

Jak funguje koučování? Rybáři se učí rybařit

Na první pohled se může zdát vše jasné – aby mohly neziskové organizace úspěšně fungovat, potřebují zejména dostatečný zdroj financí.

Jenže peníze samy o sobě nestačí. K tomu, aby dokázaly neziskovky úspěšně a dlouhodobě fungovat, potřebují efektivní řízení a ochotu rozvíjet se. 

Přečíst článek

10 841 + 41 288 = Sociální bankovnictví ČS

Desettisícosmsetčtyřicetjedna.
Tolik pracovních míst v Česku již pomohlo zachovat či vytvořit Sociální bankovnictví České spořitelny. Většinu těchto míst obsadili lidé s různou formou postižení, kteří by jinak hledali práci na trhu jen velmi obtížně.

Přečíst článek

ToZařídíme: Bez České spořitelny bychom se ale nepohnuli z místa.

„Večer přišla SMS. Podívám se na telefon a říkám si, co se zase děje. Zpráva ale obsahovala poděkování od některého ze zaměstnanců, že jsou rádi, že zde pracují.

To hovoří samo za sebe.“ Tato historka snad nejlépe vystihuje motivy podnikatelské činnosti Libora Ušela. Před necelými třemi lety v Praze založil chráněnou dílnu s názvem ToZařídíme. V plánu měl přijmout dvacet lidí z řad handicapovaných a dát jim práci. I díky sociálnímu bankovnictví České spořitelny ale dnes dává práci téměř 150 handicapovaným lidem napříč celou republikou.

Přečíst článek

V „normálních“ časech pomáhají okolí.
Nyní bojují neziskovky i sociální podniky o přežití!

Nemusíte být Roger Federer či Rafael Nadal. I přesto můžete vzít do ruky tenisovou raketu a pomoci získat v současnosti tolik nezbytné finanční prostředky těm, kteří je potřebují.
Příspěvek ve výši 1,500 korun získá ostravský mobilní hospic Ondrášek, když si zakoupíte na jeho onlinovém „Tržišti radosti“ tenisovou lekci s trenérem. Peníze využije k nákupu pohonných hmot do automobilů, aby jeho pracovníci mohli jezdit pečovat o nevyléčitelně nemocné děti i dospělé.

Přečíst článek

Nebojte se požádat o pomoc
Jak by neziskové organizace měly reagovat na tuto dobu nejistoty?

Situace, v níž jsme se zčistajasna ocitli, je tak specifická, že mnozí z nás netuší, jak se chovat. A to nejen jednotlivci, ale i organizace. Pro neziskovky je důležité, aby na dané podmínky reagovaly rychle a snažily se o nepřetržitou komunikaci se svými dárci, podporovateli a dalšími stakeholdery. Tady je pár osvědčených postupů.

Přečíst článek

Sociální podnikání není charita
Business se sociálním přesahem zažívá svůj rozmach

V krajích České republiky již více než 200 podniků ukazuje, že se dá podnikat, vydělávat peníze a zároveň v regionu pomoci jak konkrétním lidem, tak přírodě. Přitom nejde o žádnou charitu.

Přečíst článek

Financování se zárukou Evropského investičního fondu

Vyberte si svého specialistu

 

Simona Očadlá

Sociální podniky

socadla@csas.cz
+420 602 751 987
 

 

Ivana Šajbanová

Neziskové organizace

isajbanova@csas.cz
+420 703 852 622

Ozvěte se nám a společně najdeme individuální možnosti přímo pro vás

Online