Aktuální informace a opatření

Pro firmy a podnikatele

Na této stránce pro vás aktualizujeme opatření a nabídku, která by vám mohla pomoci v této mimořádné situaci.

Aktuální nabídka pro vás

Aktuální zprávy

Kde dále sledovat aktuální informace pro podnikatele v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19?

Přinášíme vám přehled našich partnerských organizací, které poskytují cenné informace pro úspěšné zvládnutí mimořádného stavu.

Pozastavení žádosti úvěru Covid od ČMZRB

Bohužel byl příjem žádostí k dnešnímu dni (k 20.3.2020 v 8:00) pozastaven. V případě nových informací podrobnosti opět zveřejníme.

20.03.2020 - Bohužel byl příjem žádostí k dnešnímu dni (k 20.3.2020 v 8:00) pozastaven. V případě nových informací podrobnosti opět zveřejníme.

Společně to zvládneme!

Česká spořitelna je bankou spolupracující s ČMZRB. Jsme připraveni poskytnout našim klientům pomoc v této situaci a hledat vhodné financování podnikání. Rádi bychom vám zde proto doporučili nový produkt, který ČMZRB připravila v reakci na omezení ekonomických aktivit v důsledku virové epidemie a související preventivní opatření. Úvěr COVID je program bezúročných provozních úvěrů určených na financování provozních nákladů. Poskytovány jsou malým a středním firmám až do výše 15 milionů Kč na základě rozhodnutí komise. Detailní informace najdete na webových stránkách ČMZRB. Žádost a její přílohy je možné podávat přes E-podatelnu ČMZRB.

 

 Částečně omezujeme provoz na našich pobočkách

Česká spořitelna je součástí klíčové infrastruktury státu a je naší zákonnou povinností za každých okolností zajistit fungování platebního styku a mít vždy část našich poboček pro vás otevřených.

Od pondělí 16. března jsme se rozhodli dále omezit provoz naší pobočkové sítě a z celkem 502 poboček nadále ponechat v provozu 405 poboček a to zejména v regionálních centrech a jejich okolí. 97 z našich poboček pak bude od pondělí dočasně uzavřeno.

Cílem tohoto opatření je jak ochrana veřejného zdraví, tak příprava na zajištění dostupnosti alespoň minimálního počtu poboček v případě, že se pandemie bude nadále exponenciálně šířit.

Před návštěvou pobočky si, prosím, ověřte zde, zda je vaše pobočka otevřena. K dispozici jsou vám i samoobslužné zóny, například pro vložení tržby můžete využít vkladomaty.

Abychom vám maximálně usnadnili situace, které souvisí s našimi službami, uvádíme několik užitečných doporučení

  • Upřednostňujte platby kartou nebo mobilem – je to rychlé a navíc finančně i hygienicky bezpečné.
  • Co nejvíce svých potřeb řešte v internetovém bankovnictví – George, Servis 24, Business 24.
  • Aktuálně pracujeme na tom, abychom vám mohli nabídnout odložení splátek až o 3 měsíce. Brzy vás budeme informovat o dalším postupu.

 

Potřebujete poradit ohledně věci týkající se konkrétně vašeho podnikání?

Obraťte se prosím na svého firemního bankéře.
K dispozici vám jsme i na telefonní lince pro podnikatele na čísle 956 777 778.

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout