Bankovní identitu již lze využít i k elektronickému podpisu smluv. Česká spořitelna je první bankou na trhu, která umožňuje nejen ověření totožnosti při komunikaci se státem či soukromými firmami, ale nově i digitální podepisování smluv u komerčních subjektů. Klienti mohou díky službě BankID SIGN začít využívat zaručený digitální podpis, se kterým lze snadno podepsat dokumenty ve formátu PDF. V těchto dnech Spořitelna spouští v pilotní fázi digitální podpis s první soukromou společností.

“Služba BankID SIGN představuje výrazné zjednodušení podepisování elektronických dokumentů. Klient se jednoduše ověří přes bankovní identitu svými přihlašovacími údaji do svého internetového bankovnictví a jedním kliknutím stvrdí podpis dokumentu,” popisuje Martin Medek, šéf otevřeného bankovnictví v České spořitelně.

Další rozšiřování služby BankID Sign bude záviset na postupném zapojení dalších bank a komerčních společností, které svým klientům& možnost touto cestou digitálně podepisovat dokumenty umožní.

„Na implementaci řešení, které komerčním subjektům umožňuje poskytovat digitální podpis dokumentů, spolupracujeme se společností Signi, kterou jsme na jaře letošního roku vybrali do našeho inkubačního programu a výrazně nám pomáhá s digitalizací nejen uvnitř banky, ale i u klientů,” dodává Jiří Skopový, lídr start-upového programu Seed Starter.

O bankovní identitě

Česká spořitelna byla na začátku letošního roku vůbec první bankou, která klientům umožnila využívat bankovní identitu nejen k přihlašování do digitálního bankovnictví George, ale také k prokazování identity při online komunikaci se státem. 

Ve druhém čtvrtletí se banka zaměřila na zpřístupnění bankovní identity k online ověřování totožnosti zákazníků i soukromým firmám. Aktuálně nabízí ověření totožnosti a pro online získání produktů a služeb u téměř 40 komerčních firem, včetně největšího dodavatele elektřiny Skupiny ČEZ, dodavatele plynu a energií Pražská plynárenská nebo předního poskytovatele pojištění Generali Česká pojišťovna.

Velký zájem vzbudila služba Centrálního depozitáře cenných papírů, konkrétně jde o výpisy z nezařazených účtů, kde se od spuštění služby přihlašuje přes Bankovní identitu v průměru 240 lidí za hodinu. Podobný potenciál má rovněž služba kolikmam.cz od společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která umožňuje získat výpis z registrů. Aktuální seznam firem, u kterých je možné Bankovní Identitu využít, lze nalézt zde. Počet těchto firem se postupně rozšiřuje.

Spořitelna zároveň díky bankovní identitě umožňuje klientům snadno si založit účet on-line, doplňkové penzijní spoření nebo sjednání úvěru.

Více o Bankovní identitě na https://www.csas.cz/bankovni-identita

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,8 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.