Chraňte své bezpečnostní údaje
Nikdy nesdělujte své bezpečnostní údaje dalším osobám a nevkládejte je do aplikací, pokud si nejste jisti, že jste na doménách csas.cz: https://george.csas.cz, https://bezpecnost.csas.cz, https://www.servis24.cz, https://www.business24.cz.
Přistupujte do internetového bankovnictví výhradně ze svého počítače či telefonu
Nikdy nepřistupujte do internetového bankovnictví z neznámých počítačů nebo z počítačů na veřejných místech a v internetových kavárnách.
Zvolte si silné a bezpečné heslo
Heslo do internetového bankovnictví by mělo být unikátní a nemělo by se shodovat s jinými přihlašovacími údaji (např. do e-mailu, do různých uživatelských účtů, apod.) a měli byste jej pravidelně měnit.
Aby heslo bylo dostatečně silné, má být dlouhé min. 12 znaků a obsahovat kombinace čísel, písmen a jiných znaků (např. !, *, apod.).
Pro větší bezpečí i pohodlí při přihlašování a potvrzování plateb používejte mobilní aplikaci George klíč, naši novou bezpečnostní metodu, jíž potvrzujete vaši totožnost při přihlášení do aplikace.
Pozor na podvodné e-maily, neotevírejte neznámé odkazy na cizí servery
Ignorujte e-maily, které jste obdrželi od neznámých odesílatelů, nebo zprávy s podezřelým názvem či obsahem. Nikdy neotevírejte jejich přílohy a neklikejte na odkazy, které obsahují.
Při práci na internetu neotevírejte odkazy na podezřelé neznámé servery (např. s nelegálním software nebo erotickým obsahem) a ty, se kterými se setkáte v podezřelých e-mailech.
Používejte ke své e-mailové schránce ochranu proti spamu. Dále doporučujeme použít další ochranné nástroje – označované jako antispyware, antiadware, apod.
Chraňte si svůj počítač a mobilní telefon a využívejte antivirové programy
Pravidelně aktualizujte svůj operační systém a internetový prohlížeč. Instalujte si aplikace výhradně z oficiálních obchodů. Nikdy neinstalujte programy z neprověřených zdrojů. Na svůj počítač i „chytrý“ telefon si naistalujte antivirový program a pravidelně ho aktualizujte. Nevypínejte „osobní firewall“, který vás chrání při komunikaci na internetu. Pokud vás požádáme o přístup ke stavu vašeho telefonu, abychom přečetli IMEI zařízení, které je důležité pro jedinečnou identifikaci zařízení, je to vždy z důvodu, abychom vás ochránili před Malware, Phishingu a jinými hrozbami.
Kontrolujte poslední úspěšné přihlášení a nezapomeňte se odhlásit
Pravidelně kontrolujte poslední úspěšné přihlášení do internetového bankovnictví.
Aktivujte si zasílání informačních SMS zpráv s pohybem na svém účtu. Pozorně čtěte obsah všech SMS zpráv.
Při ukončení práce v internetovém bankovnictví se nezapomeňte odhlásit.
Pozor na free Wi-Fi sítě
Na využití mobilních bankovních aplikací doporučujeme primárně používat mobilní data. Na bezplatných otevřených Wi-Fi sítích se mohou „odposlechnout“ vaše citlivá data (např. přihlašovací údaje).
Buďte obezřetní při svých nákupech na internetu
Při nakupování na internetu buďte opatrní, od koho nakupujete. Čtěte recenze a různá upozornění od ostatních uživatelů.
Zvažte, zda dovolíte obchodníkovi zapamatovat si údaje o kartě do příštího nákupu.
Pravidelně sledujte informace o bezpečnosti
Sledujte informace o bezpečnostní situaci – aktuálních hrozbách, které pravidelně zveřejňujeme na našich stránkách a v internetovém bankovnictví.
V případě podezření se s námi spojte
V případě, že máte pocit, že došlo k narušení bezpečnosti vašeho internetového bankovnictví, ihned se s námi spojte např. na bezplatné lince České spořitelny, a. s., na čísle 800 207 207 (ze zahraničí volejte na číslo +420 956 777 956), nebo na e-mail csas@csas.cz.
Pokud jste obdrželi podezřelý e-mail, který má vzbudit dojem, že byl odeslán Českou spořitelnou, budeme rádi, když nám jej pošlete na adresu phishing@csas.cz.