Bezpečnostní desatero

Dodržujte tyto zásady a minimalizujte tak možnost zneužití svých finančních prostředků.

1

Chraňte své bezpečnostní údaje
 

Nikdy je nesdělujte dalším osobám a nevkládejte je do aplikací, pokud si nejste jisti, že jste na doménách csas.cz: https://george.csas.czhttps://bezpecnost.csas.czhttps://www.servis24.czhttps://www.business24.cz.


Bezpečnost nade vše

 

Nastavte si silné heslo a pravidelně ho měňte. Heslo do internetového bankovnictví by mělo být odlišné od hesel do jiných aplikací. Mnohem bezpečnější a pohodlnější přihlašování a potvrzování plateb přináší mobilní aplikace George klíč, která je novou bezpečnostní metodou České spořitelny, jíž potvrzujete vaši totožnost při přihlášení do našich aplikací.

2

Nereagujte na podvodné e-maily
 

Ignorujte e-maily, které jste obdrželi od neznámých adresátů, nebo zprávy s podezřelým názvem či obsahem. Nikdy neotevírejte jejich přílohy a neklikejte na odkazy, které obsahují.

3

Neotevírejte neznámé odkazy na cizí servery
 

Při práci na internetu neotevírejte odkazy na podezřelé neznámé servery (např. s nelegálním software nebo erotickým obsahem) a ty, se kterými se setkáte v podezřelých e-mailech.

4

Chraňte si svůj počítač i mobilní telefon
 

Pravidelně aktualizujte svůj operační systém a internetový prohlížeč. Instalujte si aplikace výhradně z oficiálních obchodů. Nikdy neinstalujte programy z neprověřených zdrojů.

5

Přistupujte do internetového bankovnictví výhradně ze svého počítače či telefonu
 

Nikdy nepřistupujte do internetového bankovnictví z neznámých počítačů nebo z počítačů na veřejných místech a v internetových kavárnách.

6

Využívejte antivirový program i osobní firewally
 

Na svůj počítač i „chytrý“ mobilní telefon si nainstalujte antivirový program a pravidelně ho aktualizujte. Nevypínejte „osobní firewall“, který vás chrání při komunikaci na internetu.

7

Využívejte ochranu proti spamu
 

Používejte ke své e-mailové schránce ochranu proti spamu. Dále doporučujeme použít ještě další ochranné nástroje – označované jako antispyware, antiadware a podobně.

8

Nastavte si upozornění o platbách na svém bankovním účtu
 

Aktivujte si zasílání informačních SMS zpráv s pohybem na svém účtu a pravidelně kontrolujte poslední úspěšné přihlášení do internetového bankovnictví. Pozorně čtěte obsah těchto zpráv.

9

Pravidelně sledujte informace o bezpečnosti
 

Sledujte informace k bezpečnostní situaci, které pravidelně zveřejňujeme na našich stránkách a v internetovém bankovnictví.

10

V případě podezření se s námi spojte
 

V případě, že máte pocit, že došlo k narušení bezpečnosti vašeho internetového bankovnictví, ihned se s námi spojte, např. na bezplatné lince České spořitelny na tel. 800 207 207 (při volání ze zahraničí +420 956 777 956). Pokud jste obdrželi podezřelý podvodný e-mail, který má vzbudit dojem, že byl odeslán Českou spořitelnou, budeme rádi, když nám ho pošlete na adresu phishing@csas.cz

Kam dále