Přihlaste se do registru
dárců kostní dřeně

Překonejte obavy, budete #silnější.

V České spořitelně dobře víme,
že většina z nás je #silnější, než si myslí 

Registr dárců kostní dřeně

Někdy jen potřebujeme, aby nás někdo postrčil správným směrem. A přesně to bychom rádi udělali ve prospěch Českého národního registru dárců kostní dřeně, do kterého se vinou pandemie hlásí mnohem méně nových zájemců.

Rozhodli jsme se podpořit Český národní registr dárců kostní dřeně, a mnoha vážně nemocným lidem tak zvýšit šanci na úspěšnou léčbu. Prosíme, zapojte se i vy. Pomoci těm, kteří bojují o život, je teď překvapivě snadné. Současná metoda odběru kostní dřeně je „brnkačka“.

Registr dárců kostní dřeně

Nová metoda šetrného odběru

Můžete si nově vybrat šetrnou metodu odběru krvetvorných buněk. Bez operace, bez narkózy, bez hospitalizace, jen z odběru krve. Probíhá podobně jako běžný odběr krevní plazmy prostřednictvím tzv. separátoru.
 

Registr dárců kostní dřeně

Registrace je důležitá

V důsledku covidové pandemie se do registru hlásí jen polovina obvyklého počtu nových členů. Přitom čím obsáhlejší registr je, tím větší je šance najít vhodného dárce pro konkrétního pacienta.

Registr dárců kostní dřeně

Vstupní odběr je snadný

Stačí výtěr slin z úst nebo odběr vzorku krve, a je to. Musíte ale splňovat několik kritérií, bez kterých není registrace možná. 

Registr dárců kostní dřeně

Kritéria pro vstup

  • věk 18-35 let,
  • dobrý zdravotní stav,
  • hmotnost nad 50 kg,
  • bez trvalého užívání léků (mimo antikoncepci nebo léky na sezonní alergie),
  • žádné závažné onemocnění v minulosti.

Registrovat se můžete i u nás

Abychom pomohli zvýšit počet potenciálních dárců kostní dřeně, na některých svých pobočkách jsme vyčlenili prostory, kde se můžete zaregistrovat. Podívejte se na seznam míst, která jsou vám k dispozici.

Pokud jste nenašli naši pobočku v blízkosti svého bydliště, můžete se zaregistrovat v jednom z oficiálních náborových center.

 

Erste Premier

© 2022 Česká spořitelna, a.s. Všechna práva vyhrazena.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Jak využíváme cookies