Pojištění vyčerpané částky

Péče a podpora

Jak nahlásit pojistnou událost

Telefonicky

Zavolejte na Zákaznickou linku +420 234 240 250

E-mailem

Pošlete e-mail na: informace@pojistovnacs.cz

Poštou

Písemně kontaktujte:
Zákaznické centrum pro klienty Finanční skupiny České spořitelny
Boudníkova 2506/1
180 00 Praha 8

O dalším postupu šetření vaší pojistné události vás bude pojišťovna písemně informovat v souladu s pravidly uvedenými v právních předpisech, kterými se pojištění řídí.

Často se nás ptáte

Pro případ ztráty zaměstnání jste pojištěn když:

  • jste zaměstnán v pracovním poměru sjednaném na dobu neurčitou a byl jste zaměstnán v pracovním poměru nepřetržitě v předcházejících 12 měsících,
  • nejste ve zkušební době,
  • nedal jste výpověď z pracovního poměru.

Pokud nesplňujete podmínky pro pojištění nezaměstnanosti, jste automaticky pojištěn pro hospitalizaci.

Na mateřskou dovolenou žena nastupuje v souladu se zákoníkem práce 6–8 týdnů před porodem – to znamená, že pokud v prvních zhruba 8 měsících těhotenství budete v pracovní neschopnosti, nárok na plnění vám vzniká (samozřejmě pokud to nebude za okolností uvedených ve výlukách všeobecných pojistných podmínek nebo v čekací době – zvláštní čekací doba v délce 8 měsíců je stanovena výlučně z důvodu těhotenství). Od data, kdy nastoupíte na mateřskou dovolenou, vám nárok na plnění nevzniká, protože pobíráte od státu peněžitou pomoc v mateřství, a to ať jste nemocná či ne.

Ne. V případě hospitalizace hradí pojišťovna částku 300 Kč za každý kalendářní den od 4. dne trvání hospitalizace, ale maximálně 30 dní.

Ano, nárok na výplatu plnění lze prokázat zpětně v zákonné lhůtě (1 rok + 3 roky u neživotních typů pojištění, včetně pojištění invalidity, anebo 1 rok + 10 let u životního pojištění pro případ úmrtí).

Dokumenty ke stažení

Nenašli jste, co jste hledali? Kontaktujte nás
×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout