Zpět na tiskové zprávy

Podnikatelé a firmy, jejichž ekonomické aktivity byly zbržděny koronavirovou pandemií, získají výhodné podmínky pro financování investic. 

Nový program COVID III – Invest, který Česká spořitelna připravuje společně s ČMZRB a ostatními bankami, umožní podnikatelům a firmám čerpat investiční úvěry až do výše 90 mil. Kč. ČMZRB poskytne ručení až do výše 90 % jistiny úvěru. Přestože detailní parametry programu COVID III – Invest oznámí ČMZRB v nejbližších dnech, Česká spořitelna je již nyní v kontaktu s firmami, které projevily o podporu svých investičních programů.

“S postupným rušením karanténních opatření začíná česká ekonomika velmi rychle ožívat. Věříme, že státem zaručené investiční úvěry pomohou našim firemním klientům znovu nastartovat a rozvíjet jejich podnikání a povedou k obnovení růstu,” říká Petr Vostrý, šéf tribu Korporátní Engagement České spořitelny.

Investiční úvěry až do výše 90 mil. Kč budou moci v rámci programu COVID III - Invest získat podnikatelé a firmy s maximálně 500 zaměstnanci (mohou však být součástí větší ekonomicky spjaté skupiny). Platnost záruky bude šest let, ovšem celková splatnost úvěru může být i delší.

Podrobnosti o chystaném programu COVID III – Invest a možném zapojení se do něj prostřednictvím České spořitelny, najdete na webu.

O úvěry v rámci programu COVID III – Invest budou podnikatelé a firmy moci žádat až do 31. prosince 2021. Vláda České republiky zároveň do konce letošního roku prodlouží platnost klasické podoby programu COVID III, který pomáhá firmám s pokrytím jejich provozního financování. Firmy budou navíc nově moci čerpat provozní a investiční úvěry v rámci obou programů i u více bank.

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,8 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.