Spoření s bonusem: Získejte ze svého spořicího účtu maximum

31. července 2023

6 minut

Češi stále patří mezi konzervativnější hráče na finančním trhu. Proto je jedním z nejrozšířenějších způsobů ukládání peněz právě spořicí účet. V bance ho má založený na 60 % Čechů. O tom, že inflace neustále požírá naše úspory už má povědomí téměř každý. 

Proto si taky své peníze nenecháváme doma v obálce nebo si je nezašíváme do polštáře. Víte ale, jak využít svůj spořicí účet na maximum, a i z malé částky během let postupně vytvořit slušnou hromádku? Poradíme vám, jak funguje spoření s bonusem a jaké výhody vám spořicí účet od Spořky nabízí.

Jak funguje spoření s bonusem 

Spoření s bonusem v sobě kombinuje dva finanční produkty – spořicí účet a pravidelné investice. Nabízí tak ideální řešení pro ty, kteří se investování dosud vyhýbaly.

Důvodem, proč se do investic lidé často nechtějí pustit, jsou obavy z vyššího rizika nebo nižší likvidity. Tedy že o část svých úspor mohou nevhodnou investiční strategií přijít a že v případě, kdy peníze náhle potřebují, nejsou okamžitě k dispozici.

Takový problém ale u spoření s bonusem nenastane. Spořicí účet máte totiž naprosto ve svých rukách. Kdykoli si můžete zkontrolovat stav svého konta, výši úrokové sazby a připsané úroky. Díky tomu, že úrok dopředu znáte, si snadno zjistíte, s jakým výnosem můžete počítat.

U České spořitelny můžete získat bonusovou úrokovou sazbu až 5 %.

Jaké jsou podmínky založení spořicího účtu

K založení spořicího účtu je třeba doklad totožnosti, v případě nových klientů je nutný občanský průkaz, u stávajících klientů postačí i řidičák. Náš běžný účet si zakládat nemusíte, ale když ho máte, můžete v některých případech získat lepší úrokovou sazbu.

Spořicí účet si můžete založit jen jeden. Ale díky praktickým obálkám si snadno roztřídíte své finance a rozdělíte si spoření například na dovolenou, nové auto nebo nečekané výdaje.

Právě nečekané výdaje patří mezi velké strašáky mnoha domácností. Proto pokud také žijete od výplaty k výplatě a nedaří se vám každý měsíc odložit si část peněz stranou, zkuste spoření s bonusem.

Pomalu a postupně si totiž vytvoříte potřebnou finanční rezervu a rozbitá pračka, rozsvícená kontrolka v autě nebo výpadek příjmu už pro vás nebudou takový strašák. 

Jaké výhody nabízí spoření s bonusem

Spoření s bonusem představuje jednoduchý vstup do světa spoření a investic. Stačí, když si každý měsíc odložíte stranou alespoň drobnou částku.

Jen za to, že si párkrát v týdnu nekoupíte kafe v kavárně, ale uvaříte si ho doma, nebo se místo jízdy autem projdete pěšky, ušetříte pěkných pár stovek. Pokud každý den dokážete ušetřit 50 Kč, pak to za měsíc nabobtná na částku 1 500 Kč.

Z ušetřené stovky denně už jsou za měsíc 3 000 Kč a z těch během krátké doby vytvoříte pěknou rezervu. Za rok si takhle dokážete nastřádat klidně 36 000 Kč. A k tomu ještě připočtěte úroky a máte příjemnou hromádku na účtu pro nečekané situace.

A hlavní je, že začít spořit můžete okamžitě. Jde jen o to udělat si pořádek ve financích a zbavit se například zbytečných výdajů. 

Tip: Zapněte si v Georgi funkci Platím a spořím. Nemusíte se nijak omezovat a přitom si pohodlně tvoříte finanční rezervu na spořícím účtu.

Kalkulačka spořicího účtu: I z malých částek dokážete vytvořit slušnou rezervu

Už jsme si řekli, že ke spoření ani investování nepotřebujete miliony na účtech. Stačí si ve svých financích udělat pořádek a naučit se každý měsíc odložit si určitou částku stranou.

Investování pravidelným pokynem je navíc jednoduché a nevyžaduje od vás víc, než nastavit si v Georgi Nový pravidelný nákup.

K pravidelnému investování vám pak stačí tři stovky měsíčně. Když si například dvakrát do měsíce připravíte jídlo do krabičky a nekoupíte si ho v restauraci, ušetřené peníze pak můžete snadno investovat.

Tip: O tom, jak investování zhodnotí vaše peníze a že to není tak složité, jak se může zdát, jsme se rozepsali také v článku Proč pravidelně investovat.

Kolik vám investování přibližně přinese si můžete spočítat v naší investiční kalkulačce. Jak se vám zhodnotí peníze na spořicím účtu vám zase prozradí kalkulačka spořicího účtu.

Výhodným úrokem 5 % za pravidelné investování zhodnotíme vaše úspory až do výše 200 000 Kč.

Abyste si finanční rezervu vytvořili co nejrychleji a bez zbytečného omezování se, zkuste tyhle tipy, jak lépe pracovat se svými financemi.

Pracujte se svým rozpočtem

Sedněte si ke svým výdajům a udělejte si pořádek v tom, za co utrácíte.

Možná zjistíte, že vám některé položky luftují peněženku zbytečně. Zkuste si projít například předplacené služby. Třeba už některé z nich vůbec nevyužíváte. Zbavte se všech výdajů navíc. Ušetřené peníze můžete rovnou poslat na spořicí účet. 

Myslete na pravidelnost

Při spoření hraje velkou roli také pravidelnost. Nezáleží na tom, jestli si měsíčně odkládáte desetitisíce nebo pár stovek. Důležité je naučit se z výplaty každý měsíc alespoň část peněz odložit.

Proto nečekejte, až vám v práci přidají. Začít spořit můžete rovnou od jakékoli částky. Spořicí účet máte plně pod kontrolou a je jen na vás, kolik si každý měsíc dáte stranou. Někdy to může být stovka, jindy se podaří ušetřit třeba tisícovka.

Zautomatizujte si spoření

Někdy pomáhá, když si převod na spořicí účet zautomatizujete. A nastavíte si například na každý měsíc převod zůstatku z běžného účtu na spořicí. Díky tomu neuvidíte, jak od vás peníze odcházejí jinam. Nebo si hned s příchodem výplaty a zaplacení všech nezbytných výdajů rovnou část peněz dejte stranou.

Své peníze máte na spořicím účtu k dispozici kdykoli, když nastane nečekaná situace. Ale jsou bezpečně „odklizené“ a ne tak na očích.

Díky tomu vás například nebude tolik lákat si pořídit už třetí boty na běhání, koupit si novou hru na konzoli nebo si pořídit další kousek oblečení, který úplně nutně nepotřebujete. 

O vaše úspory se postaráme a zhodnotíme je atraktivním úrokem. Začněte si spořit na klidnou budoucnost ještě dneska. Spořicí účet si založíte jednoduše online v Georgi nebo se zastavte na jakoukoli pobočku.

Pokračujte dále

Jak funguje spořicí účet: Vsaďte na bezpečné a jednoduché spoření

Jak spořit na budoucnost i nečekané situace

Spořicí účet a úroky