Vážení klienti,

upozorňujeme na novou podobu podvodného e-mailu (tzv. phishingu), kterou jsme v posledních dnech zaznamenali. Obdobné podvodné e-maily dostávají také klienti ostatních bank. Zpráva vzbuzuje dojem, že byla zaslána Českou spořitelnou a požaduje po klientovi přihlášení do internetového bankovnictví.

Zpráva je podvodná a jejím cílem je pouze vylákání osobních údajů klientů. Důrazně proto varujeme před jakoukoliv reakcí na tento e-mail.

Věnujte zvýšenou pozornost e-mailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. V případě jakýchkoliv pochybností nás kontaktujte na bezplatném telefonním čísle 800 207 207. Pokud jakýkoliv podvodný e-mail odhalíte, pošlete nám ho prosím na adresu phishing@csas.cz.

Základní bezpečnostní zásada: Nikdy nikomu nesdělujte své bezpečnostní údaje, banka je po svých klientech nikdy nevyžaduje!  

Pokud budete dodržovat zásady bezpečného používání internetbankingu (www.csas.cz/bezpecnostnidesatero), minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Česká spořitelna

Ukázka podvodného e-mailu: