Zpět na Zprávy z banky
Existuje jen několik málo situací, kdy cítíme hrdost na to, že jsme Češi. Úspěchy našich sportovců ve světě jsou jednou z nich. A olympiáda asi tou největší příležitostí. V čase olympiády se měníme ve fanoušky, kteří si přejí úspěch našich sportovců. Všichni máme jedno společné, „držíme palce“.
 
Česká spořitelna se rozhodla, jako hrdý partner Českého olympijského týmu, podpořit spojení mezi fanoušky a sportovci formou projektu Držíme palečky. Držet palečky můžete s námi na facebooku, na webu www.drzimepalecky.cz nebo v některém z olympijských parků

Od 6. do 21. srpna můžete navštívit olympijské parky Rio-Lipno, Plzeň, Pardubice, Ostrava nebo Palečkovic fanzónu v Praze. Přijďte s celou rodinou fandit, bavit se a užít si spoustu zábavy a jedinečnou atmosféru letních olympijských her! V zóně České spořitelny zjistíte, na který sport má vaše ratolest talent. V několika zábavných disciplínách zdarma zjistí kvalifikovaní trenéři a pedagogové dispozice vašeho dítěte a doporučí sport, ve kterém by mohli být úspěšné. Každý malý sportovec obdrží na cestu malou pozornost. Můžete se také vyfotit se členy Palečkovy rodiny. Navíc do Plzně přivážíme trampolínyádu, kde si můžete vyzkoušet skoky a salta do výšky 8 metrů na bungee trampolínách. V Pardubicích můžete pod dohledem nutričních profesionálů zjistit, v jaké kondici je vaše tělo (množství aktivní svalové hmoty, tuku, kostní hustoty, rychlost metabolismu atd). Hlavním fandícím centrem bude olympijský park Rio-Lipno, který nabídne nepřeberné množství sportů, zábavy a aktivit pro všechny. Také zde nebude chybět Palečkovic fanzóna, v denní podobě se zábavou a soutěžemi pro děti i jejich rodiče a potkat tu budete moct i Palečkovic rodinu osobně. Večer se bude fandit v plážovém baru pod dohledem spořitelní pobřežní hlídky. Česká spořitelna rovněž přináší největší atrakci parku - obří Palečkovu skluzavku. Vstup na skluzavku mají klienti ČS se slevou, a ti nejlepší fanoušci mohou v Palečkovic fanzóně vyhrát vstup na skluzavku zdarma. Všechny zóny České spořitelny jsou zdarma.

Palečkovi otevřou svou fanzónu i v Praze před centrálou České spořitelny na Olbrachtově 1929/62 - Budějovická, stanice metra C. Rádi vás uvítáme ve všední dny od 8. do 19. srpna od 11 do 18 hod.

Nebo se chystáte přímo do Ria?

Pak vám přinášíme několik rad, jak si olympiádu užít bez starostí a zbytečných poplatků. Cestovní pojištění si mohou klienti sjednat k Osobnímu účtu ČS, které zahrnuje léčebné výlohy, pojištění úrazů, odpovědnost za škodu, zpoždění letu i ztrátu zavazadel. Od června do září si mohou klienti zdarma vyměnit v pobočce peníze za zahraniční měnu bez poplatku. Stačí mít běžný účet v České spořitelně a z něj peníze čerpat.

Při ztrátě nebo odcizení karty v zahraničí je důležité jednat rychle. Kartu lze zablokovat dvěma způsoby – v internetovém bankovnictví SERVIS 24 nebo telefonicky na čísle +420 956 777 901. Klienti si mohou požádat o zaslání nové platební karty i do zahraniční. Při využití pojištění karty a osobních věcí se navíc poplatek za vyrobení náhradní karty neplatí. Pokud ale potřebují rychle hotovost, Česká spořitelna jim ji zašle do nejbližší zahraniční banky, kde si ji následně vyzvednou.

Klientům banka doporučuje vyhýbat se nabídce Dynamic Currency Conversion (DCC), tedy službě, která je nabízená v zahraničních bankomatech nebo u zahraničních obchodníků, u nichž je klientovi nabídnuta platba (anebo výběr) v jeho domácí měně. Často totiž zahraniční subjekt nenabízí zcela výhodný přepočtový kurz na české koruny.

Česko-portugalský slovníček na cesty