Od úterý, 23. února 2016, můžete v Národním technickém muzeu navštívit 10. ročník výstavy Ceny Czech Grand Design 2015. Ani tentokrát nechybí jako partner Erste Premier, ceny podporuje od jejich založení. Prohlédnout si můžete práce nejlepších českých designerů, kteří soutěží právě o Ceny Czech Grand Design. Vítězové budou vyhlášeni v devíti kategoriích již 19. března 2016 během galavečera ve Stavovském divadle. Absolutní vítěz získá od Erste Premier šek ve výši 100 tisíc korun na tvorbu trofeje pro další ročník soutěže.

Práce tří nejlepších designérů v každé z kategorií jsou k vidění na výstavě v Národním technickém muzeu v Praze do 1. května 2016. Finalisty vybrala odborná porota Akademie Designu ČR složená z českých i zahraničních kurátorů, galeristů, šéfredaktorů, novinářů a teoretiků designu. Slavnostní vyhlášení devíti kategorií doplní i ocenění v kategorii Cena veřejnosti a Grand Designér roku – cena Erste Premier pro absolutního vítěze napříč kategoriemi.

V loňském roce se absolutním vítězem Cen Czech Grand Design 2014, tedy Grand designérem roku 2014 a zároveň také výhercem kategorie Designér roku, stalo studio DECHEM.

Více informací na webu www.czechgranddesign.cz.