Zpět na Zprávy z banky

Pavel Kysilka se rozhodl ke konci roku 2015 rezignovat na post předsedy představenstva České spořitelny. V této roli působil pět let, ve vrcholových postech v bankovnictví pak od roku 1992, z toho sedmnáct let pracoval pro Erste Group. Své rozhodnutí oznámil na začátku prázdnin předsedovi dozorčí rady Jacku Stackovi. „Sedmnáct let v Erste a v České spořitelně byla úžasná zkušenost a věřím, že byla oboustranně přínosná. Tomášovi moc držím palce a zároveň se velmi těším, že se budu moci naplno věnovat svým novým projektům,“ konstatoval Pavel Kysilka.

„Po sedmnáct let Pavel pracoval s velkým nasazením pro Erste Group a Českou spořitelnu, pro její zaměstnance a klienty. Období, kdy Spořitelnu řídil, bylo náročné. Nicméně dokázal úspěšně provést Českou spořitelnu obdobím po finanční krizi a obdobím hospodářské recese a dobře ji připravil na další období ekonomického růstu. Jsem Pavlovi vděčný za jeho práci a přeji mu hodně úspěchů v jeho nových projektech,” uvedl Andreas Treichl, předseda představenstva Erste Group.

Pod vedením Pavla Kysilky prošla Spořitelna mimo jiné transformací drobného bankovnictví a segmentací bankovnictví pro klienty z řad fyzických osob; postavila jednotné IT a back-office (útvar Operations); vybudovala Nadaci Depositum Bonum, která je největší nadací v ČR, postavila nový brand Erste Corporate Banking a další.

Nástupcem Pavla Kysilky se stane od 1. ledna 2016 Tomáš Salomon, dosavadní člen představenstva České spořitelny odpovědný za drobné bankovnictví, které si ve své řídící působnosti i nadále ponechá. Tomáš Salomon (49) nastoupil do skupiny Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu, v roce 2013. Úspěšně řídil drobné bankovnictví ve Slovenské spořitelně a od ledna 2015 přešel na stejný post do České spořitelny.

„K nové roli přistupuji s velkou pokorou. Jsem si vědom významu České spořitelny pro Českou republiku i pro Erste Group. Mám rád výzvy a těším se, že spolu s týmem posuneme celou banku na další úroveň v klientské spokojenosti, v inovacích i ve službách,“  řekl Tomáš Salomon.

„Tomáš už ve Slovenské spořitelně i v České spořitelně prokázal schopnost vést oblast drobného bankovnictví, která je pro nás tou nejdůležitější a také nejkomplexnější obchodní oblastí. Jsem proto rád, že Českou spořitelnu povede v dalších letech právě Tomáš. Jsem přesvědčen, že bude úspěšný v potvrzení naší pozice leadera na trhu drobného bankovnictví i bankovnictví pro středně velké firmy a v době měnících se potřeb klientů uspěje i v hledání řešení za hranicemi tradičního bankovnictví,” řekl Andreas Treichl.