Žádost o pomoc ve finanční tísni formou restrukturalizace úvěru/ů pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby

Restrukturalizace úvěrů znamená takovou změnu ve výši splátek, případně celé struktuře splácení úvěrů, která vám umožní překlenout nejtěžší období finanční tísně a po zlepšení situace znovu obnovit standardní splácení. V rámci restrukturalizace si můžete buď odložit splátky o 3 měsíce, nebo snížit splátky na 6 měsíců, případně zcela upravit splátkové kalendáře vašich úvěrů.

Je ale dobré vědět, že informace o případné změně smluvních podmínek úvěru může být dle bankovní regulace odeslána do příslušných úvěrových registrů (Bankovní registr klientských informací, Centrální registr úvěrů). Budou tak k dispozici všem bankovním i nebankovním společnostem, které mají do uvedených registrů přístup. Zápis v registru tak může do budoucna ovlivnit schvalování nových úvěrů, o které budete mít zájem.  

V případě, že jste se ocitli ve finanční tísni a není ve vašich možnostech hradit splátku úvěru ve výši a termínu stanovených úvěrovou smlouvou, můžete tímto formulářem požádat o úpravu smluvních podmínek svého podnikatelského úvěru (úvěrů), která bude individuálně posouzena. Informace o schválení příp. zamítnutí žádosti může být reportována do úvěrového registru.

Načítání aplikace

Mohlo by vás zajímat