Doplňkové penzijní spoření

Péče a podpora

Penzijní připojištění bylo od roku 2013 nahrazeno doplňkovým penzijním spořením. Pokud máte sjednané penzijní připojištění, informace k němu najdete na stránce o penzijním připojištění.

Často se nás ptáte

Nemusíte - placení příspěvků je dobrovolné, nevzniká vám na něm dluh.  Za dobu, kdy si nespoříte, nezískáte státní příspěvek. Pokud víte, že z jakéhokoliv důvodu nebudete po určitou dobu platit příspěvky, můžete využít přerušení placení příspěvků. Tento záměr je třeba oznámit předem písemně penzijní společnosti.

Na uplatnění služby garance máte nárok, pokud jste v době výplaty u nás spořili déle než 10 let a příspěvky jste po celou dobu spoření vkládali pouze do konzervativního, etického nebo vyváženého účastnického fondu. Peníze vám budou vyplaceny formou penze nebo jednorázového vyrovnání.

Výši příspěvku můžete libovolně měnit třeba každý měsíc. Změnu si zadejte sami v internetovém bankovnictví George, navštivte pobočku ČS nebo nás kontaktujte písemně. Posléze si změňte trvalý příkaz na svém bankovním účtu.

Ano, můžete. Máme pro vás službu Elektronické vystavování dokumentů – bezpapírové doručení ročních výpisů a daňových potvrzení do internetového bankovnictví. Službu si můžete sjednat sami přímo v internetovém bankovnictví George, telefonicky, na pobočce ČS nebo u obchodních zástupců.

V internetovém bankovnictví George je možné upravovat.

  • Změna výše vlastního příspěvku 
  • Oznámení příspěvku zaměstnavatele 
  • Nastavení doplňkových služeb (SMS komunikace, E-mailová komunikace, Příspěvek na míru) 
  • Změna oprávněných a určených osob 
  • Sjednání výsluhové či invalidní penze, změna poměru mezi starobní a výsluhovou penzi

Pokud budete chtít provést některou z uvedených změn, stačí se přihlásit do George, otevřít detail vašeho penzijního spoření a potřebné vyřídíte na pár kliknutí během několika vteřin. Přijetí požadavku vám vždy potvrdíme e-mailem. O provedení změny příspěvků, oprávněných/určených osob či penzí Vás budeme informovat buď e-mailem, nebo dopisem (podle nastavení vaší smlouvy).

Pokud ještě nemáte internetové bankovnictví George, navštivte naši pobočku ČS a sjednejte si ho zdarma. Budete tak mít o svém penzijním spoření neustále přehled.

Dokumenty ke stažení

Statut Etického fondu PDF (455 kB)