Zpět na tiskové zprávy
  • K bezdotykovému výběru hotovosti z bankomatu České spořitelny klienti nemusí přikládat platební kartu či mobilní telefon; 
  • Klienti se jednoduše přihlásí do mobilního bankovnictví George, zvolí částku, kterou chtějí vybrat a poté načtou během 15 minut QR kód z obrazovky kteréhokoliv bankomatu České spořitelny s funkcí výběru v hotovosti.

 

qr vyber

„Jednoduchý, rychlý a bezpečný výběr hotovosti pomocí QR kódu umožňujeme jako první banka v Česku. Vše probíhá bez jakéhokoli doteku bankomatu a lze ho snadno provést na všech našich 1438 strojích, které umožňují výběr hotovosti. Stačí mít na svém telefonu nainstalovanou mobilní aplikaci George a vše bezpečně potvrdit George klíči,” říká David Novotný, který má v České spořitelně bankomatovou síť na starost a doplňuje: „QR výběr mohou využívat všichni uživatelé mobilních telefonů s operačním systémem iOS, nyní postupně spouštíme výběr pomocí QR kódu i pro uživatele telefonů s operačním systémem Android.“

„QR kódy již několik let naši klienti využívají při zadávání platebních transakcí v mobilním bankovnictví George a jejich obliba postupně roste. V současnosti je již pětina ze všech transakcí zadaných z mobilu odeslána právě pomocí QR kódů. Věříme, že se tak klientům bude líbit i výběr hotovosti právě pomocí těchto kódů,” říká Jan Hailich, šéf platebních řešení v České spořitelně.

Výběr hotovosti pomocí QR kódu je dalším vylepšením, díky kterému se klienti nemusí vůbec dotýkat bankomatu, navíc celý proces výběru hotovosti oproti standardnímu vkládání platební karty do zařízení, ušetří významně čas, který klient u bankomatu stráví. Zároveň odpadá riziko, že klient zapomene kartu v bankomatu nebo PIN ke kartě.

Na téměř všech (97,5 %) bankomatech lze zároveň nadále vybírat i bezkontaktně pomocí technologie NFC. Pro výběr jakékoliv částky stačí jednoduše přiložit bezkontaktní kartu či jiný nosič s NFC technologií a zadat PIN na displeji bankomatu. 

Česká spořitelna provozuje v České republice největší síť bankomatů (1769), které pravidelně využívá 30 % klientů ostatních bank. Celkového počtu strojů jich 1465 umožňuje výběry, 27 vklady a 262 vklady i výběry. Vedle bankomatů provozuje i tzv. Platbomaty, tedy stroje pro bezhotovostní služby, kterých má aktuálně 304. 

Více informací o QR výběru z bankomatu.

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz   
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,9 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.