Novým členem představenstva České spořitelny odpovědným za IT a operations je od 1. listopadu Martin Kobza (41).

Do České spořitelny přichází z rakouské Erste, kde měl posledních 6 let na starost digitalizaci bankovních produktů a služeb napříč všemi zeměmi, kde skupina Erste působí. Stál u samotného zrodu digitálního bankovnictví George a od roku 2015 řídil jeho postupný vývoj a spouštění v jednotlivých zemích střední Evropy. Poslední rok zastával pozici generálního ředitele inovativního hubu George Labs. Pod jeho vedením začalo internetové a mobilní bankovnictví George využívat přes 7 milionů klientů v šesti evropských zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko a Maďarsko).

Před příchodem do rakouské Erste působil 6 let ve Slovenské sporiťeľně, kde měl nejdříve na starost vývoj bankovních aplikací a posléze na pozici Chief Information Officer zodpovídal za IT a technologie. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě se zaměřením na informační technologie.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,8 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.