Česká spořitelna nově umožňuje klientům při platbách v internetových obchodech svůj nákup zpětně rozsplátkovat, tedy rozložit cenu nákupu do několika splátek. Díky platební metodě Platba 24 mohou klienti této možnosti využít ve více než 4000 e-shopech po celé ČR.

"Možnost nákupu v e-shopech na splátky doposud nabízely jen vybrané fintechy, jsem proto rád, že jako jedna z prvních velkých bank umíme díky Platbě 24 zpětné rozložení platby nabídnout. Klient zaplatí nákup ze svého a poté mu nabídneme možnost vzít si své peníze zpět a nákup si rozložit do několika splátek," říká Filip Belant, šéf tribu nezajištěných úvěrů v České spořitelně.

Platba 24 si za více než 10 let vytvořila dominantní postavení na trhu internetových platebních tlačítek a probíhá přes ni více než dvě třetiny všech transakcí uskutečněných právě skrze tato platební řešení. Platba 24 je platební metoda určená pro úhrady za zboží nebo služby v prostředí internetového obchodu. Pokud e-shop tuto metodu nabízí, mohou ji automaticky využít všichni uživatelé digitálního bankovnictví České spořitelny, tedy přibližně 1,8 milionu klientů. 

 

Platba 24
linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,6 miliónu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.