Český startup INVESTOWN.cz, který buduje platformu pro snadné a bezpečné investice do nemovitostí už od 500 korun, získal jako první startup investici v programu Seed Starter od České spořitelny. Cílem tohoto programu je hledat startupy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb.

"INVESTOWN.cz jsme vybrali zejména proto, že skvěle souzní s misí České spořitelny vést klienty a celou společnost k prosperitě. Chceme zvyšovat finanční gramotnost a zdraví našich klientů a jsme rádi, že si stále více z nich uvědomuje, že investiční produkty jsou efektivním nástrojem pro zhodnocení jejich peněz, ať už v kontextu financování bydlení, vzdělání nebo zajištění na stáří," vysvětluje Jiří Skopový, manažer programu Seed Starter.

"INVESTOWN.cz v tomto smyslu s naší misí skvěle ladí, protože jeho zakladatelé uvažují v dlouhodobém horizontu. Nechtějí jen v co nejkratším čase získat, co nejvíce peněz od investorů, ale chtějí postavit službu, která tu bude dalších 200 let, jako Spořitelna, která 200 let zanedlouho oslaví," dodává Skopový.

INVESTOWN.cz je český projekt, který otevírá realitní trh všem, bez nutnosti mít na účtu miliony. Vykupuje nemovitosti s velkým potenciálem, a díky pokročilému algoritmu umí na realitním trhu identifikovat takové nemovitosti, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos. Projekt vyvíjí řada odborníků jak ze světa IT, tak ze světa realit a bankovnictví.

"INVESTOWN.cz vyvíjíme pro to, aby naše generace získala možnost si naspořit na svoje sny, třeba na vlastní bydlení. Investovat do nemovitostí půjde přes web do pěti minut. Stačí vám občanský průkaz nebo cestovní pas a druhý doklad, dále potřebujete bankovní účet vedený na vaše jméno. Pak si stačí vybrat nemovitost, investovat již od 500 korun a můžete začít vydělávat. Seed Starter nám pomohl si uvědomit silné a slabé stránky produktu. Mohli jsme tak produkt vylepšit," uvedl Alan Vyšín, zakladatel a CEO INVESTOWN.cz. Dodal, že první uživatelé by mohli investovat na přelomu roku.

Seed Starter propojuje velký svět banky s inovátory

Program Seed Starter hledá nadějné startupy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit skrze profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Ambicí České spořitelny je tímto způsobem posilovat partnerství se zajímavými startupy a hledat cestu, jak může být spolupráce zavedené banky s velkým portfoliem klientů a nové firmy s inovativním přístupem k řešení klientských potřeb, přínosná pro obě strany a prospěšná pro koncového klienta.

Od samého začátku se na projektu Seed Starter podílí také firma Unicorn Attacks, která startupům, korporacím i investorům radí, jak co nejlépe na dnešním trhu uspět. "Byli jsme už u samotného vymýšlení idey Seed Starteru až po vytváření jeho procesu a veškeré logiky vůči startupům. Úkolem Unicorn Attacks je startupy v celém procesu hodnotit, vybrat a následně ty vybrané i uvádět do života a pomáhat jim při samotném vzniku, řídit startup, nastavovat základní věci a dávat jim rady do prvních dnů jejich samostatného života jako startupu pod křídly Seed Starteru," vysvětluje CEO a co-founder Unicorn Attacks Vít Šubert.

Seed Starter brzy plánuje do svých řad přibrat další projekty. "Aktuálně jednáme se čtyřmi dalšími startupy, s nimiž řešíme možnou spolupráci. Každému startupu, který zainvestujeme, aktivně pomůžeme s jeho rozvojem. Musíme vidět potenciál k využití pro Českou spořitelnu. To mohou být buď oblasti, které banku dlouhodobě zajímají – finanční zdraví, občanská společnost, vzdělávání. Samozřejmě nás zajímají také byznysové věci nebo projekty, které dokáží vylepšit naše vnitřní fungování," dodává Jiří Skopový.

O INVESTOWN.cz

INVESTOWN.cz je nová finanční technologie, která umožní komukoliv investovat do nemovitostí, bez nutnosti mít na účtu miliony. Naším cílem je, aby si lidé na svoje sny a cíle nemuseli půjčovat, ale aby si na ně mohli efektivně naspořit. Stačí jít na web INVESTOWN.cz, vybrat si nemovitost, investovat již od 500 Kč a už další měsíc vám přijde poměrná část nájmu. Vše online, do 5 minut a bez starostí, o nemovitosti a nájemce se stará náš tým.

O programu Seed Starter

Seed Starter je nový program České spořitelny pro startupy, který hledá podnikatelské záměry se silnou vizí a hodnotou pro zákazníky. Program nabízí investici do majetkového podílu ve fázi tzv. seedu, profesionální inkubaci a širokou síť partnerů a zákazníků, se kterými dokáže startupy propojit a pomoci jim se vstupem na reálný trh. Partnery programu jsou inovační společnost Unicorn Attacks a startupový inkubátor UP21. Seed Starter cílí na české i zahraniční startupy, které by v ideálním případě mohly mít synergický efekt s Českou spořitelnou. Některé úspěšné startupy budou své produkty následně nabízet prostřednictvím rozsáhlé distribuční sítě České spořitelny.

O Unicorn Attacks

Unicorn Attacks je butiková inovační firma, která v týmech spojuje elitní kreativce (disruptors) s vrcholovými manažery (practitioners). Pomocí tohoto modelu, tzv. practical disruption, pomáhá klientům přicházet s novými produkty a službami a implementovat je do současných business modelů. Díky rozsáhlé síti kontaktů a zkušenostem ze startupového prostředí pomáhá dynamicky rostoucím projektům s definováním propozice, otevíráním nových trhů a marketingovou strategií. Momentálně Unicorn Attacks pracuje pro klienty jako Česká spořitelna, T-Mobile, Potten & Pannen – Staněk, Pietro Filipi, HC Sparta Praha nebo Innovatrics.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS                                                                      

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,6 miliónu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.