Zpět na tiskové zprávy

Restaurace, pivovary, posilovny, ale i řemeslníci, kadeřnictví či ZOO. To jsou jen příklady podnikatelských aktivit nebo oborů podnikání, které jsou velmi tvrdě zasaženy následky koronavirové pandemie. Český blockchainový start-up Tatum proto ve spolupráci s Českou spořitelnou, Microsoftem a digitální agenturou WDF spustili projekt na podporu živnostníků a malých firem s cílem překonat období, kdy kvůli COVID-19 nemohou provozovat svoji živnost, nebo mají omezení, či výpadek zákazníků.

"Projekt Zachransvoufirmu.cz primárně propojuje živnostníky a jejich zákazníky. Jeho cílem je pomoci drobným podnikatelům s výpadkem cashflow, kdy museli ze dne na den pozastavit svou podnikatelskou činnost. Projekt chce umožnit, aby lidé mohli kupovat od firem vouchery, které pak uplatní později, až to bude možné," řekl Jiří Kobelka, vedoucí projektu Zachraň svou firmu.

"Od samotné myšlenky k realizaci tohoto projektu trvalo pár dnů. Je za ním neuvěřitelné nadšení a úsilí všech dobrovolníků. Mám obrovskou radost, že právě na tomto projektu se můžeme podílet" říká Martin Medek, šéf Otevřeného bankovnictví v České spořitelně a dodává: "Nákup voucheru probíhá jednoduše prostřednictvím internetového platebního tlačítka Platba z účtu, které funguje na bázi multibankingu. Klient internetového bankovnictví nemusí při placení vyplňovat údaje o kartě a složitě hledat v seznamu konkrétní platební tlačítko své banky."

Autoři projektu spustili v těchto dnech web Zachransvoufirmu.cz, na které se mohou živnostníci, podnikatelé a firmy zaregistrovat. Lidé si mohou následně vybrat, koho se rozhodnou prostřednictvím nákupu voucheru finančně podpořit. Podpořit podnikatele či firmu lze nákupem voucheru v hodnotě 100 až 1000 Kč pomocí multibankingového platebního tlačítka Platba z účtu od České spořitelny. Voucher mohou lidé uplatnit, jakmile daný podnik znovu otevře svůj provoz.

Registrace na webu probíhá bezplatně a peníze jdou ihned přímo na účet živnostníkům. V rámci projektu poskytuje jednotlivým firmám bezplatné poradenství daňová poradkyně. Tatum zároveň oslovuje další dobrovolníky na podporu projektu, v současné době jich je přes třicet.

Více informací najdete na Zachransvoufirmu.cz.

Zachraň svou firmu
linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS                                                                      

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,6 miliónu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.