Zpět na tiskové zprávy

Česká spořitelna umožní od 2. dubna přijímat žádosti podnikatelů, malých a středně velkých firem do programu COVID II, který připravila Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). Program umožní podnikatelům a firmám, které mají do 250 zaměstnanců, čerpat zvýhodněný úvěr se zárukou k provoznímu financování. Zvýhodněný úvěr se zárukou lze čerpat na tři roky.

ČMZRB v pondělí 30. března na svých stránkách zveřejnila výzvu k předkládání projektů. V první fázi je na podporu podnikatelské činnosti uvolněno 1,5 miliardy korun, které půjdou z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). V tuto chvíli nicméně nelze podpořit projekty na území Prahy z důvodu omezení podpory EU fondů. Je tak na dalších jednáních ČMZRB a MPO, kdy i firmám z hlavního města Prahy čerpání zvýhodněných úvěrů umožní.

“Díky plánované spolupráci předpokládáme, že pomůžeme obnově podnikání tím, že umožníme menším a středním firmám získat zvýhodněný úvěr až na tři roky. Výše úvěru, o kterou si budou moci podnikatelé žádat, bude až 15 milionů korun na zajištění jejich provozních financí a cash-flow,” říká Petr Vostrý, Engagement tribe lead pro firemní klienty v České spořitelně a dodává: „Tyto úvěry mohou firmám pomoci překlenout těžké období a udržet tisíce pracovních míst. Primárně je půjde využít na úhradu mzdových nákladů, nájmu, energií, dodavatelsko-odběratelských faktur, materiálu či zásob. S vyřízením úvěru se firmy mohou obracet na své firemní bankéře nebo specialisty pro podnikatele. Intenzivně pracujeme na jednoduchém procesu pro drobné podnikatele. Detaily, jak mohou klienti zažádat, zveřejníme v nejbližších dnech.”

Detailní informace ke spuštění programu průběžně aktualizujeme na našich webových stránkách k podnikání.

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS                                                                      

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,6 miliónu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.