Česká spořitelna iniciovala vznik filmu "Ještě nekončíme," který boří mýty o seniorech, a právě teď snímek posílá v roli koproducenta do světa. Časosběrný dokument čeká světová premiéra 11. března na mezinárodním filmovém festivalu Jeden svět.

"Stáří je životní etapou snad nejvíce opředenou mýty a obavami. Hledali jsme proto co nejefektivnější způsob, jak přesvědčit mladší generace, že stářím život zdaleka nekončí. Zvolili jsme formát časosběrného filmového dokumentu. Osobnosti, které v něm vystupují, jsme vytipovali společně s neziskovými organizacemi, které podporuje Česká spořitelna a zejména její nadace," říká Andrea Hutková, autorka námětu a scénáře.

Časosběrný snímek vznikal téměř dva roky, po které filmaři v čele s režisérem Jiřím Zykmundem sledovali osudy čtveřice seniorů, dvou dam a dvou mužů. Všem čtyřem je více než 70 let a každý z nich diváky může uhranout svou činorodostí a pestrou škálou aktivit, kterým se věnují. Se stářím bývají spojovány slabosti, samota, nemoci. Nic z toho u protagonistů filmu nehraje zásadní roli, přestože se každý z nich pere s nějakým vážným handicapem nebo náročnou životní situací. "Díky našim postavám ve filmu jsem přišel na to, že stáří není spojeno s věkem,“ přiznává režisér dokumentu Jiří Zykmund.  

Celou tiskovou zprávu ke snímku najdete zde.

dokument Ještě nekončíme
linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Tel.: +420 731 647 004                                                                         

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s takřka 5 milióny klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Hrajeme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem..
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.