REICO investiční společnost ČS, a.s. koupila do portfolia ČS nemovitostního fondu za 5,4 mld. Kč ostravské obchodní centrum Forum Nová Karolina. Tato akvizice je v letošním roce největší transakcí v segmentu maloobchodních prostor v České republice. Prodávajícím je společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP, který centrum pořídil ještě před jeho dokončením v roce 2012 od developera nemovitosti Multi Development. Při transakci kupujícího zastupovali společnosti CBRE, Wilsons a TPA.

„Akvizicí budovy Forum Nová Karolina dosáhl náš fond dalšího milníku a hodnota nemovitostí v jeho správě aktuálně přesahuje 30 mld. Kč. Dosažený optimální podíl nemovitostí na majetku fondu výrazně vylepší výkonnostní potenciál fondu do dalších let“, říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.

Akvizicí nákupního střediska se ČS nemovitostní fond po více než třech letech investičně vrací do Ostravy. V roce 2015 zde ČS nemovitostní fond prodal budovu v ulici Antonína Macka, kde byla hlavním nájemcem Cestovní kancelář Fischer. Forum Nová Karolina v centru Ostravy je dominantní regionální nákupní středisko zastřešující více než 200 maloobchodních jednotek a celkem 58 431 m2 pronajímatelných ploch. Nabízí širokou škálu obchodů, jako jsou C&A, Albert hypermarket, Marks & Spencer, Peek & Cloppenburg, Cinema City, H&M, Intersport a další. Návštěvnost centra se v tomto roce odhaduje na 9,5 milionů osob.

„Forum Nová Karolina je nadčasová budova s regionálním přesahem. Součástí naší investiční strategie bude nemovitost dále dlouhodobě rozvíjet a posílit tak centrální část Ostravy v oblasti spotřeby, gastronomie, zábavy a služeb obecně“, dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS, zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Akvizice ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina je tento rok již pátou transakcí ČS nemovitostního fondu. Kromě prodeje budovy Táborská na Praze 4 začátkem roku REICO pořídilo sklady spol. Continental v rámci Industriálního parku Dubnica nad Váhom, dále pak budovu Metronom Business Center, pražskou centrálu spol. SAP, a na podzim také druhou část varšavského komplexu Proximo II s klíčovými nájemci Accenture a EY. Transakční objem společnosti REICO tak v tomto roce činí téměř 11 mld. Kč.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším podílovým fondem na českém trhu určeným převážně konzervativním investorům. Vlastní jmění fondu aktuálně přesahuje 21 mld. Kč a počet jeho podílníků je větší než 70 tisíc. Výkonnost fondu od počátku roku 2018 činí 2.6 % (k 29.11.) a jeho dlouhodobý výnos se obvykle pohybuje v rozmezí 2,5 – 3,5 % p.a. Ve vlastnictví fondu je nyní 16 kancelářských, maloobchodních a logistických nemovitostí v České republice, na Slovensku a v Polsku.

Budova Metronomu v Praze

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s takřka 5 milióny klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Hrajeme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem..
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Služby osobních bankéřů nabízíme všem klientům bez rozdílu v rámci služby Moje zdravé finance.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.
  • Jsme nejdostupnější bankou pro klienty s tělesným postižením - máme 280 zcela bezbariérových poboček, v telefonním klientském centru a na každé pobočce umíme komunikovat s neslyšícími a nevidomí mohou využívat 900 speciálních bankomatů a 45 poboček v naší síti.