Česká spořitelna nově nabízí pojištění sportovní výbavy, která je umístěna na střeše nebo zadní části vozidla. Pojištění se například vztahuje na jízdní kola, lyže, snowboardy, rekreační nemotorová plavidla, včetně nosičů a přepravních boxů. Doplňkové pojištění s názvem PROSPORTY se vztahuje jak na odcizení, tak havárii, poničení živelnými pohromami či poškození vozidla pádem sportovní výbavy při nakládání a vykládání nebo při jízdě vozidla. Platí pro osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny, a to ve všech zemích Evropy a také Turecka.

Češi jsou národem nadšených sportovců a s velkou oblibou tradičně vyráží v letních měsících za cyklistikou a vodními sporty a v zimě do hor na lyže a snowboard. Jsme proto rádi, že jim můžeme nabídnout doplňkové pojištění sportovní výbavy, které jim může ušetřit řadu starostí,“ uvedla Jana Součková, která má na starost segment neživotního pojištění v České spořitelně a doplnila: „Pojištění sportovní výbavy se týká i sportovní výstroje jako jsou ochranné přilby, obuv, horolezecká a potápěčská výstroj a samozřejmě se vztahuje i na nosiče a boxy.

Balíček PROSPORTY nabízí Česká spořitelna v těchto 7 variantách:

Balíček PROSPORTY / Cena za rok

 • limit 20.000 Kč / 710 Kč 
 • limit 30.000 Kč / 829 Kč 
 • limit 40.000 Kč / 947 Kč 
 • limit 50.000 Kč / 1065 Kč 
 • limit 60.000 Kč / 1278 Kč 
 • limit 70.000 Kč / 1491 Kč 
 • limit 80.000 Kč / 1706 Kč

Více informací o nabídce neživotního pojištění České spořitelny naleznete v sekci Pojištění nebo vám je poskytnou naši pojišťovací specialisté na vybraných pobočkách České spořitelny.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s takřka 5 milióny klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Hrajeme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

 • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
 • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem..
 • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
 • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.