V neděli skončil letošní ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. Česká spořitelna, jeho generální partner, zde měla pro všechny milovníky hudby přichystanou zábavně-relaxační Modrou zónu ČS. Zóna České spořitelny se představila ve zcela novém kabátě, s večerním videomappingem na hlavním stanu a wi-fi pro všechny zdarma. Během festivalu do ní zavítalo 16 000 lidí. Největší večerní atrakcí, viditelnou z velké části areálu festivalu, byl unikátní dance point - vždy dva tanečníci se díky laserové projekci na blízkých komínech proměnili ve stylizované postavičky. Jejich kreace tak mohla zaujmout každého návštěvníka. Celkem si během čtyř večerů tanec vyzkoušelo 2 500 lidí. V zóně si zahrálo celkem devět DJ, 9 000 návštěvníků si odneslo malé dárky a 2 300 se trefilo do happy minutes, kdy se rozdávaly drinky zdarma.
Česká spořitelna byla letos poprvé také partnerem diskusní platformy Meltingpot. Ve své Modré zóně proto uspořádala debatní pásmo Ozvěny Meltingpotu. Během čtyř festivalových dní nabídla návštěvníkům i sedm filmů a devět diskusí, z toho se pětkrát mohli setkat s řečníky Meltingpotu - Tomášem Šebkem, který zachraňuje životy i s Lékaři bez hranic, Lenkou Klicperovou a Markétou Kutilovou, jež tři roky na místě mapovaly konflikt v Sýrii, hercem a podnikatelem Tomášem Hanákem, Karlem Janečkem i jeho alternativním volebním systémem Human 21. Pětici uzavřel matematik a pedagog prof. Milan Hejný, šíření jeho metody výuky matematiky Spořitelna podporuje prostřednictvím své nadace. Debaty s touto pěticí osobností byly také živě vysílány na facebooku České spořitelny - přenosy zaujaly více než 156 tisíc lidí.
 
Návštěvníkům festivalu byly také tradičně k dispozici dva mobilní bankomaty, lidé z nich za čtyři festivalové dny vybrali téměř 4 500 000 Kč. Téměř 300 návštěvníků Modré zóny si také stáhlo aplikaci Friends 24, která nabízí klientům Spořitelny okamžitou platbu do výše 10 000 Kč, a to komukoli v České republice pomocí SMS, e-mailu a nejrůznějších messengerů, aniž by museli znát číslo účtu protistrany.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Andrea Studihradová 
Tisková mluvčí ČS

tiskove_centrum@csas.cz