Česká spořitelna vylepšila aplikaci Friends 24, přes kterou mohou majitelé chytrých telefonů, kteří mají účet u České spořitelny, posílat částky svým známým (klientům i neklientům banky) rychle a bez nutnosti znát číslo účtu příjemce. Aplikace letos oslavila první narozeniny a dostala k nim nový vzhled. Má teď přehlednější uspořádání, klienti například vidí odděleně příchozí, odchozí i čekající platby. Navíc mohou přes sms, email či nejrůznější messengery už několik měsíců posílat částky až do 10 tis. Kč (dříve do 1 000 Kč).
 
Statistiky za první rok jejího používání ukazují, že se banka aplikací trefila do toho, co klientům chybělo. Na Google Play i v App storu získávají Friends 24 ta nejvyšší hodnocení. Zajímavé je rozdělení toho, za co klienti přátelům peníze posílají. „Nejčastěji to je to za jídlo, dárky a pití, u kterých se průměrná částka pohybuje přes 200 Kč, dále také různé spotřební zboží s průměrnou platbou přes 500 Kč, či drinky, “ Filip Zeman, ředitel digitálního a přímého prodeje České spořitelny. “Nejvyšší částky posílají klienti jako kapesné či vrácení dluhu,” doplňuje Filip Zeman.
 
Po lednovém navýšení limitů se průměrná částka platby zvýšila z 319 Kč na 559 Kč. Friends 24 tak klienti už nepoužívají pouze pro uhrazení drobností. Objem měsíčně odeslaných peněz se zvýšil téměř dvojnásobně, a to na 2,9 mil. Kč (ze 1,5 mil. Kč). Přes Friends 24 odešlo více než 46 600 plateb v objemu blížícímu se 20 mil. Kč na téměř 21 tis. účtů.
Díky aplikaci Friends 24 se už klienti České spořitelny nemusí bát situací, kdy na pivu zjistí, že jim chybí hotovost a útratu za ně musí zaplatit kamarád. Díky Friends 24 se s takovými půjčkami rychle a jednoduše vypořádají. A nemusí ani znát kamarádovo číslo účtu. To si totiž vyplní příjemce platby sám, a to pouze při prvním kontaktu s aplikací, pak už ho zadávat nemusí. Víc o aplikaci najdete na https://www.friends24.cz. Friends 24 mají také svůj vlastní online reklamní spot.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz