Zpět na tiskové zprávy
  • Objem hypoték České spořitelny meziročně vzrostl o 61 %
  • Od 12. června 2017 začíná pětiletá a osmiletá fixace úrokové sazby na 1,99 % a desetiletá na 2,09 %
  • Klienti musejí mít svou hypotéku pojištěnou proti neschopnosti splácet a platit ji z aktivního účtu u ČS

České spořitelně se letos v hypotékách daří, za 1. čtvrtletí 2017 spořitelna poskytla hypotéky v objemu 17,5 mld. Kč, což je meziroční nárůst o 61 %. Tržní podíl banky vyskočil o sedm procentních bodů na 33 % a stala se tak lídrem českého hypotečního trhu. Zájem o hypotéky se Spořitelna rozhodla ještě podpořit atraktivní akcí, od 12. června 2017 klientům nabídne nejoblíbenější pětileté a osmileté fixace úrokové sazby od 1,99 % a desetiletou od 2,09 %. Nabídka platí pro hypotéky splácené z aktivního účtu u České spořitelny se sjednaným pojištěním schopnosti splácet.

„Na růstu našeho tržního podílu se vedle příznivých úrokových sazeb podepsal i fakt, že u hypoték máme díky dlouholetým zkušenostem s jejich poskytováním nastavený rychlý schvalovací proces. Jsme tak schopni zvládnout velké množství obchodů v krátkém čase a vyjít vstříc klientům, kteří poptávají financování vlastního bydlení,“ řekl Karel Chábek, manažer hypoték České spořitelny. „Nově si u nás mohou lidé sjednat hypotéku s výhodnou úrokovou sazbou. Ta začíná už na 1,99 % pro pětiletou a osmiletou fixaci, kterou klienti poptávají nejvíce,“ doplňuje Chábek.

Důvod atraktivity těchto fixací je zřejmý, sazby se pohybují stále okolo historicky nejnižších hodnot a lidé tak poptávají a delší fixace, díky kterým získají jistotu nízké sazby a neměnných splátek na více let dopředu. Mohou si tak lépe naplánovat své výdaje a řídit rozpočet domácnosti. Také prodejní čísla zájem klientů o delší fixace potvrzují. Akce platí pro hypotéky do 80 % LTV při splácení z aktivního účtu u České spořitelny.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Klára Pačesová 
Tiskové centrum ČS