• Banka roku 2016 pro Českou republiku
  • Nejlepší privátní bankovnictví ve střední a východní Evropě
  • Nejdůvěryhodnější banka roku 2016
  • Hypotéka roku 2016
  • Banka bez bariér
  • Nejlepší banka v oblasti financování komerčních nemovitosti pro rok 2016

Česká spořitelna získala už podeváté titul Banka roku 2016 pro Českou republiku v hodnocení prestižního magazínu The Banker. Stabilitu a finanční zdraví České spořitelny vyzdvihla zahraniční porota složená z generálních ředitelů a vedoucích pracovníků britských firem společně s redaktory měsíčníku, který vychází od roku 1926. Své čtenáře má ve více než 180 zemích světa a v odborných kruzích je považován za respektovaný zdroj informací o bankovním sektoru. Žebříčky, které zveřejňuje, jsou uznávaným měřítkem úspěchu. Celosvětově sleduje a hodnotí více než 4 000 bank.

The Banker ocenil také službu privátního bankovnictví Erste Private Banking, která je podle něj nejlepší ve střední a východní Evropě. Využívá ji na 16 000 movitých klientů v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku a jejich počet neustále roste. Majetek těchto klientů dosahuje 17 miliard EUR. Na českém trhu obsluhuje Erste Private Banking přibližně 2 700 nejvíce bonitních klientů a spravuje jim celkově 55 miliard Kč.

Na sklonku roku získala Česká spořitelna i další ocenění. Mezi ta nejdůležitější patří zejména umístění v soutěži Fincentrum Banka a Pojišťovna roku. Široká veřejnost zvolila Českou spořitelnu jako Nejdůvěryhodnější banku roku 2016, a to po třinácté v řadě. Prvenství v této soutěži získala banka i v kategorii Hypotéka roku 2016 a Banka bez bariér. Hlavní hráči českého realitního trhu pak zvolili Českou spořitelnu za Nejlepší banku v oblasti financování komerčních nemovitosti letošního roku v soutěži Czech Investment Journal Awards 2016.

Česká spořitelna si všech získaných ocenění velice váží. Nedosáhla by jich, kdyby nebylo kvalitní práce mnoha jejích zaměstnanců, kteří denně pomáhají klientům plnit jejich sny, přání a potřeby. Velký dík tedy patří především jim.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Klára Pačesová 
Tiskové centrum ČS