Zpět na tiskové zprávy
  • U nových úvěrů, které klienti pravidelně splácí, jim banka nově odpustí až 15 splátek
  • Úvěrová nabídka od Spořitelny je teď přehlednější, minimální částka všech nově sjednaných typů úvěru začíná na 20 000 Kč a maximální splatnost je 10 let
  • K úvěrům ČS doporučuje pojištění schopnosti splácet, jako jediná banka na trhu ho má i pro klienty do 67 let

Lidé, kteří si u České spořitelny plánují vzít úvěr, se mohou těšit na ještě výhodnější podmínky než doposud. Banka k nově sjednaným úvěrům odpouští až 15 posledních splátek namísto dosavadních 12. Touto nabídkou odměňuje ty, kteří úvěr pravidelně splácejí. Akce platí od 15. srpna 2016. Spořitelna tak reaguje na zpětnou vazbu od klientů, pro které je právě odpuštění splátek nejlákavějším benefitem u půjček. Vedle Balíčku flexibility, který je k půjčkám zdarma a obsahuje např. zvýšení nebo snížení měsíční splátky až o 50 %, z nich dělají jedny z nejatraktivnějších úvěrů na trhu.

„Zeptali jsme se přímo našich klientů, jaký benefit by u půjček ocenili nejvíce. Testovali jsme různé koncepty, u klientů ale jednoznačně zvítězilo právě odpuštění splátek, líbí se jim, že mají kratší splatnost úvěru a taky to, že si mohou dobře spočítat, kolik ve skutečnosti ušetří peněz,“ řekla Veronika Benešová, manažerka nezajištěných úvěrů České spořitelny. „Nabídka je navíc motivuje, aby si splátky úvěru hlídali a platili je včas,“ doplnila Veronika Benešová. V praxi to vypadá tak, že například u nově uzavřeného úvěru na 200 000 Kč se splatností 108 měsíců, který klient řádně splácí, mu Česká spořitelna odpustí 15 posledních splátek v celkové výši 45 450 Kč. Navíc pokud si klient vybere jednu ze tří akčních nabídek (150 000 Kč na 8 let, 200 000 Kč, nebo 300 000 Kč na 9 let), získá kromě zmíněného benefitu odpuštěných splátek i předem garantovanou výhodnou sazbu.

Nabídka úvěrů je také přehlednější. První změnou je sjednocení minimální částky nově sjednané půjčky, konsolidace a účelového úvěru na 20 000 Kč (doposud byla konsolidace možná od 30 000 Kč a účelový úvěr od 100 000 Kč), druhou pak sjednocení maximální doby splatnosti u všech typů úvěru na 10 let. Úvěr si tak klient může rozložit do více splátek, které budou nižší a jeho rozpočet zatíží méně. K úvěrům ještě banka zdarma nabízí Balíček flexibility, který obsahuje zvýšení nebo snížení splátky o 50 %, dvakrát ročně odklad splátky, změnu data splátky, veškerá potvrzení k půjčce a garanci odstoupení od smlouvy do 60 dnů od uzavření bez sankce.

Česká spořitelna jako zodpovědný poskytovatel úvěrů klientům doporučuje, aby si svůj nový úvěr také zabezpečili pro případy, že nebudou moci splácet. Předejdou tak komplikacím, které mohou nastat při ztrátě zaměstnání, delším onemocnění nebo úmrtí. Pro takové případy je tu pojištění schopnosti splácet, které si u České spořitelny jako u jediné banky na trhu mohou nově sjednat i klienti do 67 let. Reaguje tak na zájem z jejich strany a dává jim možnost ochránit své nejbližší před možnými finančními problémy v případě, že je potká těžká životní situace.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Klára Zelenková
Tiskové centrum ČS