Zpět na tiskové zprávy
  • Vyplnění žádosti trvá 15 minut, hypotéku banka schválí do dvou dnů
  • Po celou dobu procesu je k dispozici online hypoteční specialista
  • Hypotéky od ČS jsou oblíbené, v prvním pololetí roku 2016 jich banka prodala o 12 % víc než loni

Příznivcům moderních technologií teď Česká spořitelna nabízí novou cestu, jak si pohodlně a rychle vyřídit refinancování hypotéky: online z pohodlí domova v jednoduché webové aplikaci. Služba je určena pro ty, kterým končí fixace úrokové sazby u jiné banky a rozhlíží se po lepších podmínkách. Aplikace je dostupná na adrese http://www.csas.cz/online-refinancovani, žádost si může klient uložit a kdykoliv se k ní vrátit (aktivní je 14 dní).

Online refinancování hypotéky je jednoduché. Klient si dopředu připraví občanský průkaz, původní smlouvu o hypotéce, údaje o spolužadateli (pokud bude) a vyhradí si 15 minut svého času. Vyplní žádost na webu a elektronicky zašle potřebné dokumenty. Po celou dobu procesu se klientovi věnuje jeden konkrétní online hypoteční specialista, který telefonicky nebo emailem zodpoví všechny jeho dotazy či individuálně nastaví úrokovou sazbu. Je mu k dispozici ve všední dny od 8 do 20h a komunikace s ním plně nahradí osobní kontakt v pobočce. Pro tyto účely Česká spořitelna vytvořila a speciálně vyškolila nový tým, který se věnuje výhradně online refinancování hypoték. Online hypoteční žádost je důkladně zabezpečená, nikdo jiný se k ní nedostane, posledním krokem je verifikace prostřednictvím SMS zprávy.

Jakmile banka hypotéku schválí, podepíše klient smlouvu tam, kde mu to vyhovuje - třeba u něj doma, v práci, nebo v kavárně. Z průzkumu, který pro Českou spořitelnu připravila společnost TNS AISA, vyplynulo, že klienti si osobní schůzku v průběhu online refinancování výslovně přejí. Podpis smlouvy pak preferují zpravidla v pobočce, ale někteří ocení setkání i mimo ni (62 % v hypotečním centru, 32 % u nich doma a 6 % někde jinde).

Téměř všechny hypotéky banka schválí bez nutnosti složitě dokládat potvrzení o příjmu a výhodnou sazbu navíc klientovi dokáže garantovat až rok předem. Hypotéka České spořitelny je bez poplatků za vyřízení a správu úvěru a banka za klienta vyřídí a zaplatí také odhad nemovitosti. V letošním roce se hypotékám v České spořitelně daří, za první pololetí 2016 banka poskytla úvěry v objemu přes 26 mld. Kč, což je přibližně o 12 % více než ve stejném období loňského roku. 

Modelový příklad:

Úrokové sazby zohledňují slevu za splácení z aktivního Osobního účtu ČS (Osobního konta ČS 0,5 %), slevu za sjednané pojištění schopnosti splácet od PČS (0,2 %). Úrokové sazby jsou platné do 90 % hodnoty nemovitosti stanovené na základě ocenění (LTV).

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Andrea Studihradová
Tiskové centrum ČS