• Od 1. června do 30. září 2016 mohou klienti Česká spořitelny měnit peníze ze svého účtu za zahraniční měny zdarma
  • V 10 evropských zemích je možné vybírat z partnerských bankomatů za 5 Kč, stejně jako v České republice z bankomatů ČS
  • V případě ztráty karty a hotovosti v zahraničí zašle Česká spořitelna svým klientům díky službě Emergency servis náhradní peníze nebo kartu

Plánujete v letních měsících dovolenou v zahraničí? Ať už budou klienti odpočívat na pláži nebo objevovat světové metropole, Česká spořitelna jim bude spolehlivým partnerem. Před cestou si totiž snadno vymění peníze z účtu za jakoukoliv zahraniční měnu zdarma. Pokud jim peníze vezme příliv nebo kapsář na tržišti, stačí zavolat a zbytek vaší dovolené je zachráněn. Mohou si tak užít volný čas podle představ a starosti nechat na České spořitelně.

Klienti České spořitelny mohou od začátku června do konce září měnit peníze za zahraniční měny bez poplatku. Stačí mít běžný účet v ČS a z něj peníze čerpat. Výměna peněz v pobočce je tedy nejen výhodnější, ale také spolehlivější než v pouličních směnárnách, kde jsou často přemrštěné kurzy, vysoké poplatky nebo dokonce falešné bankovky. K Osobnímu účtu Česká spořitelna nabízí i cestovní pojištění, které zahrnuje léčebné výlohy, pojištění úrazů, odpovědnost za škodu, zpoždění letu i ztrátu zavazadel. Klienti si ho mohou sjednat ve čtyřech variantách, podle limitů pojistného plnění. Před cestou tedy není třeba chodit do banky či do pojišťovny, vše potřebné vyřídíte na jednom místě.

S peněženkou plnou těch správných bankovek a pojištěním možných nepříjemností už klientům nic nebrání vydat se na cestu. Pokud ale na dovolené peníze dojdou rychleji, než klienti čekali, nemusí se bát výběru z bankomatů. V 10 evropských zemích v bankomatech Erste Group vyjde výběr jen na 5 Kč. Tedy stejně jako výběr z bankomatů České spořitelny.

A pokud má klient v zahraničí strach, že peníze ztratí nebo mu je ukradnou, a ocitnete se tak bez jídla a nezbytné hotovosti v cizí zemi? Takové obavy jsou zbytečné. V případě ztráty nebo krádeže peněz a platební karty stačí zavolat na číslo +420 777 901, kde kartu snadno zablokuje. Na požádání Česká spořitelna pošle novou kartu nebo hotovost, kterou si vyzvednete v nejbližší bance. I tak je ale dobré nechávat si vždy část hotovosti odděleně, třeba mezi oblečením v hotelu. Další službou České spořitelny, která se může hodit v zahraničí, je takzvaný chargeback. V případě, že klient kartou zaplatí za zboží, které je poškozené či dokonce padělané, banka za něj reklamaci vyřídí.

Cestujte s radostí a bez starostí!

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz