Finanční skupina České spořitelny zaznamenala v letošním ročníku soutěže Zlatá koruna čtyřnásobný úspěch. Česká spořitelna obhájila vítězství z loňského roku v kategorii společenská odpovědnost, Stavební spořitelna ČS uspěla v kategorii stavebních spořitelen se svým Úvěrem od Buřinky a ČS penzijní společnost získala Bronzovou korunu mezi penzijními společnostmi. Oceněn byl její Investiční úvěr určený pro podnikatele.

Ocenění za společenskou odpovědnost se v soutěži uděluje teprve dva roky. Prvenství Česká spořitelna obhájila jak u veřejnosti, která ji opět vyhodnotila jako nejvíce společensky odpovědnou banku v průzkumu společnosti IPSOS, tak i u poroty složené z 365 odborníků. Jako odměnu získala banka putovní cenu v podobě 1 kg vážící mince z ryzího stříbra. Co všechno v oblasti společenské zodpovědnosti Česká spořitelna dělá, najdou lidé na portálu „Pomáháme dobrým věcem“. „Ocenění bereme jako výzvu a závazek pokračovat v našich programech a nadále je rozvíjet. Dlouhodobost, udržitelnost a odpovědnost našich projektů se zkrátka vyplácí a z toho máme velkou radost,“ řekla Markéta Sodomková, manažerka projektů společenské odpovědnosti České spořitelny.

Úspěch slavila i Stavební spořitelna České spořitelny se svým Úvěrem od Buřinky, který je výjimečný svou jednoduchostí, nízkou výší splátek, kterou lze přizpůsobit potřebám klienta, a rychlostí sjednání. Proto si ho klienti oblíbili a je nejprodávanějším úvěrovým produktem Buřinky. „Již dlouhou dobu jsem přesvědčená o tom, že Úvěr od Buřinky je nejlepším úvěrem pro financování lepšího bydlení, tedy především rekonstrukcí bytů a domů. Těší mě, že k podobnému závěru dospěla i odborná porota a Úvěr od Buřinky ocenila vítězstvím v prestižní soutěži Zlatá koruna,“ říká ředitelka produktů a marketingu Stavební spořitelny České spořitelny Jana Hrušková“.

Česká spořitelna – penzijní společnost obhájila třetí místo z loňského roku mezi penzijními společnostmi. Na medailových příčkách se přitom umisťuje nepřetržitě již od roku 2009. „Toto ocenění potvrzuje, že jdeme správným směrem a klientům dokážeme dlouhodobě nabízet přesně to, co potřebují. Drobným příkladem je například možnost elektronického zasílání daňových potvrzení a ročních výpisů, nebo zavedení on-line prodeje. Zároveň vnímám ocenění i jako výzvu a povzbuzení do budoucna k dalšímu zlepšování našich služeb,“ řekl Aleš Poklop, předseda představenstva firmy Česká spořitelna – penzijní společnost.

V minulosti již dvakrát oceněný Investiční úvěr od České spořitelny v soutěži nezapadl ani letos a v kategorii podnikatelský úvěr získal Bronzovou korunu. „Podnikatele dokážeme provázet od jejich vzniku a pomáhat jim s rozvojem jejich podnikání nabídkou poradenství a služeb šitých na míru. Jsme rádi, že Investiční úvěr, který jsme pro ně připravili je dlouhodobě oblíbený a oceňovaný,“ řekl František Krčil, který má v České spořitelně na starosti malé střední podnikatele.

Soutěž Zlatá koruna hodnotí finanční produkty na českém trhu již čtrnáct let. Zárukou kvality oceněných produktů je Finanční akademie, složená z více než 300 ekonomických odborníků a publicistů, kteří produkty posuzují.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Pavla Kozáková 
Tiskové centrum ČS