Společnosti Global Payments, přední světový poskytovatel služeb v oblasti technologií pro zpracování plateb, a CaixaBank, největší španělská banka dle tržního podílu, oznámily dnes společně s Erste Group, předním poskytovatelem finančních služeb ve střední a východní Evropě, dokončení vzniku společného podniku. Dle podmínek dohody budou Global Payments a CaixaBank v joint venture držet majoritní podíl 51 procent a na Erste Group připadne zbývajících 49 procent.
 
Společnost bude poskytovat platební služby obchodníkům v České republice, Rumunsku a na Slovensku. Partnerství CaixaBank a Erste Group s Global Payments do těchto zemí přivádí dva silné mezinárodní partnery, což přinese vysoký standard služeb pro obchodníky a klienty, celou řadu výhod a přístup k hlavním inovacím a technologiím.
 
Generálním ředitelem nově vzniklé společnosti Global Payments s. r. o. bude Jon Bayliss. Během uplynulých 20 let v Global Payments a předtím i v HSBC Bank zastával Jon Bayliss seniorské manažerské pozice v oblasti plateb a úspěšně vedl platební byznys napříč Evropou. Stanislav Šmolík přejde do Global Payments z České spořitelny, která patří do skupiny Erste. V České spořitelně byl ředitelem odboru podpory obchodních vztahů a nyní v Global Payments bude zastávat pozici Country Managera pro Českou republiku. Tým 45 lidí, kteří se společně se Stanislavem Šmolíkem starali v České spořitelně o obchodníky, se zařadí mezi zaměstnance Global Payments na českém trhu.
 
O Global Payments
Global Payments Inc. je předním světovým poskytovatelem v oblasti platebních služeb, dodávající inovativní řešení šitá na míru zákazníkům na celém světě. Naše technologie, partneři a odbornost našich zaměstnanců nám umožňují dodávat rozsáhlý výběr produktů a služeb tak, aby naši zákazníci mohli využívat všechny nástroje z oblasti akceptace a zpracování plateb prostřednictvím platebních karet napříč různými distribučními kanály v mnoha tržních prostředích celého světa.
Global Payments sídlící v Atlantě (stát Georgia, USA) zaměstnává více než 8500 lidí po celém světě, je zařazená do seznamu S&P 500 a má své partnery a zákazníky ve 30 zemích v celé Severní Americe, Evropě, regionu Asie-Pacifik a v Brazílii. Pro více informací o společnosti Global Payments, značky Service.Driven.Commerce a jejích technologiích, prosím navštivte stránku www.globalpaymentsinc.com.
 
O CaixaBank
CaixaBank je vedoucí španělskou bankou co do tržního podílu, která patří mezi předních 10 bank eurozóny s nejvyšší tržní kapitalizací. Aktivity CaixaBank zahrnují retailové bankovnictví a pojišťovnictví ve Španělsku, mezinárodní bankovní portfolio a realitní aktiva. Její vznik sahá více než 100 let do historie. CaixaBank, jejímž majoritním vlastníkem je bankovní nadace “la Caixa”. CaixaBank, s Isidro Fainé na pozici předsedy a Gonzalem Gortázarem jako výkonným ředitelem, má největší klientskou základnu ve Španělsku (13,8 milionů klientů v březnu 2016); 296 miliard euro klientských vkladů a 206 miliard euro klientských úvěrů. Ve Španělsku disponuje nejširší sítí poboček (5 183) a nejvyšším počtem bankomatů (9 601).
Ve Španělsku má CaixaBank v oběhu vice než 15 milionů karet a tržní podíl 22,8 % na celkovém obratu. CaixaBank byla ve Španělsku první bankou, která zavedla bezkontaktní technologii, nyní s více než 7,5 miliony bezkontaktními kartami v oběhu a přes 300 000 obchodními místy připravenými na tento typ plateb.
Silnou síť kamenných poboček doplňuje internetové bankovnictví CaixaBank, které má 4,8 milionu aktivních uživatelů, a mobilní bankovnictví s 2,9 miliony aktivních zákazníků každý měsíc.
 
O Erste Group
Erste Group je přední poskytovatel finančních služeb ve střední a východní části Evropské unie. Přibližně 46 600 zaměstnanců se stará o 15,8 milionů klientů ve více než 2 700 pobočkách a 7 zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko). Erste Group má přes 11 milionů aktivních platebních karet v Rakousku i ve střední a východní Evropě, přičemž v roce 2015 zaznamenala přes 200 milionů bezkontaktních transakcí, což je dvojnásobný nárůst počtu těchto transakcí v porovnání s předchozím rokem. V prvním čtvrtletí 2016 měla Erste Group v celkových aktivech 206,4 miliardy eur a dosáhla čistého zisku 274,7 milionu eur a ukazatel kapitálu Tier 1 (pravidla Basilej 3 plně zavedené) na úrovni 12,3 %.
 
Global Payments Inc.
Kontakt pro investory: Kontakt pro média:
investor.relations@globalpay.com media.relations@globalpay.com
Andrew Langford Amy Corn
+1-770-829-8991 +1-770-829-8755
 
CaixaBank
Oddělení firemní komunikace a vnějších vztahů:
Tel: +34 93 404 74 68/ 8108 prensa@lacaixa.es
http://prensa.lacaixa.es/caixabank
Av. Diagonal, 621 – 629 08028 Barcelona
 
Erste Group Bank AG
Kontakt pro média:
carmenmadalina.staicu@erstegroup.com
Carmen Staicu
+43 50100 - 11681

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS