Stavební spořitelna České spořitelny získala nového člena představenstva, kterým je Aleš Sedlák. Do čela představenstva společnosti Erste Grantika Advisory byl zvolen Lukáš Němec. Jiří Charousek se stal dalším jednatelem firmy s IT Solutions CZ.

Aleš Sedlák se od 15. března 2016 stává novým členem představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS). Aleš bude nově zodpovědný za obchod a také za vlastní distribuční síť SSČS, kterou Buřinka získá díky plánovanému spojení s ČS do domu. Ve funkci nahradí dosavadního člena představenstva Jana Diviše. Aleš Sedlák vystudoval Provozně-ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě v Praze. Do Finanční skupiny České spořitelny přišel v roce 2012. Nejprve působil v České spořitelně jako obchodní ředitel segmentu mass market, od roku 2015 pak jako předseda představenstva ČS do domu. Ve finančním světě se pohybuje již od roku 1997.

Novým předsedou představenstva společnosti Erste Grantika Advisory (EGA) je od 15. března 2016 Lukáš Němec. V Grantice není nováčkem, do společnosti přišel v roce 2006 a od roku 2010 je členem představenstva. Ve funkci nahradil Marcela Babczinskeho. Lukáš Němec vystudoval Regionální rozvoj na Slezské univerzitě, později přešel na VŠB-TU, kde vystudoval veřejnou ekonomiku. V rámci studií absolvoval zahraniční stáže v Irsku a Belgii. Ve společnosti EGA začal pracovat jako projektový manažer se specializací na zakázky korporátního sektoru. Postupně se dostávala do vedoucích pozicí projektového management. Patří mezi zakladatele pobočkové sítě EGA.

S účinností od 9. března se stal dalším jednatelem sIT Solutions CZ Jiří Charousek a doplnil tak obchodní vedení společnosti po odchodu Martina Milosavljeviće. Na této pozici bude zodpovědný především za IT Operations. Jiří Charousek pracuje ve společnosti s IT Solutions od února 2007. Předtím již devět let pracoval v České spořitelně, kde začínal v kartovém centru a postupně přebíral odpovědnost nejprve za aplikační podporu kontaktního centra a později za aplikační podporu v rámci IT Operations. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu a FTVS Univerzity Karlovy, obor pedagogika.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz