Skimming

Chraňte své finanční prostředky před útoky podvodníků na ulici.

Co je to skimming

Skimming, neboli podvodné načtení údajů z magnetického proužku platebních karet v bankomatu, je celosvětový fenomén a stojí za ním dobře organizované celosvětové skupiny.

Cílem podvodníků je pomocí nastraženého zařízení pořídit záznam magnetického proužku vaší karty. Ten pak použijí k výrobě duplikátu, se kterým se snaží zaplatit v obchodech nebo vybírat hotovost z bankomatu.

Pokud se chcete skimmingu bránit, vždy si prohlédněte bankomat, ze kterého chcete vybírat hotovost. Při zadávání PIN dbejte na to, aby ho nikdo nemohl odpozorovat či snímat kamerou – klávesnici zakryjte tělem a volnou rukou shora. Pokud se bankomat chová nestandardně nebo je na něm připevněno nějaké neobvyklé přídavné zařízení, informujte nás a raději jděte vybrat hotovost jinam. V případě problémů při výběru hotovosti nepřijímejte v žádném případě „pomoc“ cizích osob (např. rady na opakované zadání PIN). Pokud bankomat nevydá bankovky, zkontrolujte pro jistotu, zda nebyl na výdejním zařízení instalován falešný kryt.

Obezřetní buďte hlavně při výběrech hotovosti z bankomatů v exotických zemích.

Kam dále

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout