Poketka

Pohodlné placení mobilem

Co všechno Poketka umí

Poketka

Platby mobilem

S Poketkou zaplatíte mobilem jako s platební kartou.

Poketka

Zůstatek na účtu

Mějte stálý přehled o svém účtu a mobilních platbách.

Poketka

Karta na internet

Když nechcete zadávat svou platební kartu na e-shopu.

Poketka

Rozdělení plateb

Zjednodušte si vyřizování plateb mezi přáteli.

Poketka

Cashback

Peníze zpět za vaše nákupy rovnou na účet.

Poketka

Věrnostní karty

S Poketkou budete mít věrnostní karty pohromadě v mobilu.

Proč vyzkoušet Poketku

Poketka

Telefon máte stále při ruce

Jednoduše a rychle zaplatíte telefonem, který máte stále při ruce. A peněženku nechte klidně v kapse.

Poketka

Praktické funkce pro vaše pohodlí

Víme, že vaše pohodlí a čas jsou důležité. Připravili jsme do Poketky funkce, které vám usnadní život. A další stále přibývají.

Poketka

Odměny za používání Poketky

Za nákupy s Poketkou získáte u vybraných partnerů slevy a ušetřené peníze vám pošleme zpět rovnou na váš účet.

Jak Poketka funguje

Platby mobilem

S Poketkou zaplatíte mobilem stejně jako platební kartou. Platby fungují i bez signálu a připojení na internet.

Nyní na Google Play

Zůstatek na účtu

Na mobilu přehledně vidíte zůstatek na účtu a historii provedených transakcí.

Nyní na Google Play

Bezpečná karta na internet

Máme pro vás řešení, když nakupujete na internetu a nechcete zadávat údaje své platební karty. V Poketce si vytvořte jednorázovou platební kartu.

Nyní na Google Play

Rozdělení plateb s přáteli

Společnou útratu si jednoduše s přáteli rozdělíte a pošlete jim žádost o platbu. Nemusíte už řešit čísla účtu nebo vybírat hotovost. A funguje to i pro ty, kdo ještě Poketku nemají.

Nyní na Google Play

Cashback vrací peníze

Při platbě Poketkou získáte ve vybraných obchodech slevu a ušetřené peníze vám vrátíme rovnou na účet.

Nyní na Google Play

Věrnostní karty

Uložte si všechny věrnostní karty do mobilu. Budete je mít stále po ruce a peněženka vám nebude trhat kapsu.

Nyní na Google Play

Co potřebujete k používání Poketky

Česká spořitelna

Účet

Osobní účet u České spořitelny.

Karta

Kartu

Aktivní debetní nebo kreditní kartu VISA.

George

George

Přihlašovací údaje do George nebo SERVIS 24.

Android

Android

Mobilní telefon se systémem Android 4.4 a vyšším.

Časté dotazy k Poketce

S Poketkou můžete platit mobilem na bezkontaktních terminálech stejně jako svou bezkontaktní kartou nebo nálepkou. Vedle placení mobilem umožňuje aplikace také vytvořit jednorázovou kartu pro bezpečné nákupy na internetu, zobrazit zůstatek a historii transakcí provedených telefonem, rozdělit platbu mezi své přátele, využívat cashbackový program nebo přidat věrnostní karty vašich oblíbených obchodů.

Ano, mění. Poketka bude fungovat i po spuštění Google Pay. Platit s ní však bude možné jen do konce letošního září, poté budou NFC platby z Poketky odebrány. Poketka tímto ovšem nekončí. Do Poketky plánujeme zavádění dalších nových služeb, ke kterým budou mít uživatelé Poketky přístup jako první. Poketka bude nadále nabízet oblíbené služby jako jsou virtuální karty pro bezpečné platby na internetu nebo cashbackový program. V Poketce budete moci využívat služby, které nikde jinde nenajdete.

Nepřijdete. Klienti, kteří budou platit pomocí služby Google Pay, budou moci využívat stávající cashbackový program, který nabízí Poketka. Princip bude nadále stejný, v aplikaci Poketka si stačí vybrat slevu, kterou chcete čerpat, a po zaplacení službou Google Pay vám vrátíme část peněz z nákupu zpět na účet.

V současné době cashbackový program pro Google Pay transakce dokončujeme, nabídneme jej v průběhu letošního srpna. Do té doby používejte pro získání slevy k platbám Poketku.

Ano, do konce září bude možné využívat pro placení obě aplikace. Ovšem než se spustí cashbackový program na Google Pay transakce, bude nutné pro získání cashbackové slevy použít pro platbu Poketku.

Aplikace bude jednak místem, kde klienti České spořitelny najdou oblíbené služby, které (zatím) nejsou dostupné nikde jinde v rámci banky (např. virtuální karty), zejména však bude sloužit pro testování nových služeb, které se později mohou objevit v mobilním bankovnictví.

Aktivace i používání aplikace Poketka je zcela zdarma.

Ano. Při prvním přihlášení do aplikace použijete svoje přihlašovací údaje stejné jako do internetového bankovnictví a při nahrání platební karty do mobilu navíc ověříme, jestli jste to opravdu vy. Pokud budete využívat Poketku i k placení, stejně jako u bezkontaktní karty, bude třeba všechny transakce nad 500 Kč ověřovat. Ověření provedete přímo v telefonu prostřednictvím PIN kódu, gesta nebo otisku prstu dle vaší volby.
Poketku mohou používat všichni naši klienti s internetovým bankovnictvím a aktivní debetní nebo kreditní kartou Visa od České spořitelny (Visa Classic, Visa Gold a Visa Infinite). Je možné využívat i karty, které mají vypnutou bezkontaktní funkci.
Ano, Poketku lze využívat i bez přidané platební karty, stačí po instalaci kliknout na Nechci používat kartu. Pokud nemáte platební kartu VISA a chcete využívat ostatní funkce, které Poketka kromě placení telefonem nabízí, stačí při instalaci kliknout na tlačítko Pokračovat.
Ano, na výběr máte jednoduchý přehled nazvaný Akvárium, na kterém uvidíte hladinu zůstatku a poslední transakce, nebo si můžete zvolit přehled Dlaždice, na kterém si sami určíte, co chcete vidět. Změnu přehledu v Poketce nastavíte ve Více / Nastavení / Přehled.
Ano, je to možné. Zařízení však mějte pod kontrolou a dobře zabezpečená.

Pokud používáte NFC platby, doporučujeme nálepku odstranit. Platební terminál potom nepozná, kterou kartu má přečíst, a zpravidla zahlásí chybu.

Ano, prostřednictvím Poketky je možné vybírat hotovost, ovšem pouze z bezkontaktních bankomatů.

Poketku není možné používat v chytrých hodinkách.

Pro bezpečné platby na internetu využijte možnost vytvoření jednorázové Karty na internet zdarma. Tuto virtuální kartu využijte ve chvíli, kdy platíte na nějakém e-shopu, který neznáte, ještě mu nedůvěřujete a nechcete zadávat číslo své originální karty. Kartu na internet lze vytvořit, pokud váš telefon disponuje operačním systémem Android 5.0 a vyšším.

Poketka vám nabízí dvě možnosti, jak snadno ušetřit. Nabízíme vám Cashback program, díky kterému můžete u několika desítek obchodníků získat peníze zpět na váš účet. A využít můžete i speciální slevy do různých obchodů, které pro vás vyhledáváme každý den.

Vlastníte-li věrnostní karty, které vždy u obchodníků dlouho hledáte po kapsách nebo v peněžence, funkce věrnostních karet v Poketce se vám jistě zalíbí. Stačí v seznamu věrnostních karet vybrat tu vaši a nahrát čárový kód či opsat zákaznické číslo. Máte kartu, která v našem seznamu není? Nevadí, i takovou lze přidat, jen si ji musíte pojmenovat. U obchodníka pak jen stačí ukázat na displeji telefonu čárový kód karty, který obsluha pokladny naskenuje, nebo sdělit zákaznické číslo. 

Zaplatili jste za své přátele útratu, kterou složitě rozpočítáváte mezi ostatní a pak zdlouhavě hledáte a předáváte si čísla účtů? Funkce rozdělení a vyžádání platby vám celý tento proces usnadní. Stačí napsat částku, specifikovat za co peníze žádáte a vybrat přátele z vašeho seznamu kontaktů. Pak už jen čekáte, až vám peníze přijdou na účet. Nemají vaši přátelé Poketku? Nevadí, protože to funguje pro všechny.
×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout