Pomohli jsme mladým lidem uskutečnit jejich sny

Už vím - pomáháme mladým uskutečnit své sny

22. října 2018

5 minut

Proč jsme se v České spořitelně rozhodli podpořit mladé lidi v cestě za jejich snem? Protože věříme, že právě mladí mohou svými nápady inspirovat ostatní.

Jak to probíhalo?

Soutěž UŽ VÍM proběhla letos v létě. Svůj projekt do ní mohl přihlásit každý ve věku 18–28 let. Z devíti set přihlášených vybrali ambasadoři Eliška Podzimková, Paulie Garand a Radek Jaroš 21 finalistů, kteří bojovali o vaše hlasy. Svým hlasováním jste vybrali 7 vítězů a každého z nich čekala výhra 250 000 Kč na realizaci svého vysněného projektu. Jak s ní vítězové naložili?

Podívejte na 3 nejúspěšnější vítězné mise:

Karolína - Warrior komiks

„Túžim zilustrovať komiks, ktorý bude inšpirovaný dávnym kráľovstvom Iberia, ktorá sa dnes rozprestiera na území Arménska, Gruzínska a Albánska,“ vyprávěla na začátku své mise Karolína. Talentovaná ilustrátorka se stala absolutní vítězkou s nejvyšším počtem hlasů a odcestovala do Gruzie a Arménie prozkoumat místa, na kterých se má odehrávat její komiksová kniha.

Výhra jí umožnila dopodrobna prozkoumat tamější krajinu, architekturu i dávné symboly. Naučila se toho spoustu nejen o historii těchto zemí, ale i sama o sobě. Navíc si pro tvorbu svého komiksu mohla dovolit profesionální vybavení a její sen o vydání vlastního komiksu je tak mnohem reálnější.

"Dokázala jsem sama sobě, že hrdina je uvnitř každého z nás"

Vlad- cukrářský mistr

„Novodobá cukrařina není až taková lehká sranda, jak si každý myslí. Jedná se o studium chemických reakcí za použití těch nejzajímavějších technologií,“ popisuje Vlad, blázen do cukrařiny, který se vydal do Barcelony učit se od mistrů v oboru. Díky tomu teď sám vede cukrářské kurzy a plánuje si otevřít vlastní cukrárnu.

"Pochopil jsem, že když člověk miluje svou práci, je to ten nejsladší pocit."

Matyáš - prkna, co znamenají svět

Prvotní plán? „Doletíme do hlavního města Namibie Windhoeku, půjčíme jeep se střešním stanem, naložíme surfy a vyrazíme po opuštěném pobřeží hledat vlny,“ nadšeně popisoval Matyáš, když zjistil, že se se svou surfařskou partou stali jedním ze sedmi vítězů.

V létě se opravdu v kompletní sestavě – Matyáš, Kuba, Véna a Dan – vypravili do Namibie. Podle plánu odjeli hledat vlny, které předtím ještě nikdo nikdy nesjížděl, a chtěli pokořit tajemnou vlnu Skeleton Bay. O celé své cestě natočili dokument Kde poušť potkává oceán, 45minutový příběh o hledání vln a nalézání sama sebe má premiéru 16. listopadu. Veškeré informace o premiérovém tour najdete zde.

"Příroda mi nedovolila zažít vše, ale pochopil jsem, že i cesta může být cíl."

Proč to Česká spořitelna dělá?

Protože, když ve vás někdo věří, dokážete víc.

 

Pokračujte dále