Radek Špicar: Kreativita vzniká z diverzity

Petr Dvořák

27. února 2020

24 minut

Do dnešního dílu podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám od České spořitelny si Filip Hrubý pozval viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara. Povídat si budou o tom, co je největší výzvou pro český průmysl, kam je třeba směřovat kapitálový podíl investorů a proč je tak nutná spolupráce univerzit a firem. 

Nepřehlédněte

Poslechněte si podcast s Radkem na našich stránkách, nebo ve svých mobilech v oblíbeném přehrávači

"Kreativita vzniká z diverzity," říká Radek a vysvětluje, jak moc je důležitá rozmanitost názorů při hledání unikátních řešení. Rovnou představuje příklad z praxe - spolupráci UMPRUM a Škody na vývoji designu nových modelů aut. Popíše také, jak může být tomuto spojení nápomocna vláda.

A máme se bát ztráty pracovních míst po zdigitalizování a zautomatizování české výroby? Radek Špicar souhlasí, že ono riziko tady je, ale rozhodně se podle něj nebude jednat o ztrátu bez náhrady.

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery. 

Pokračujte dále