Marvan Shamma: Mám rád pragmatismus Čechů

Marv Shamma

25. listopadu 2019

6 minut

Do dalšího dílu podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám od České spořitelny si Andrea Studihradová pozvala mentora, kouče a tech leadera Marva Shammu. Toto povídání bude velice inspirativní, Marv totiž dokáže spojit opravdu nespojitelné a mimo jiné se věnuje snoubení inteligence, technologií a emocí.

Marv Shamma je původem z Iráku. Jeho otec v Česku studoval vysokou školu. Když se rodina rozhodla odjet z Bagdádu, Praha byla jasná volba. „Otec uměl jazyk, měl kontakty. Rozhodl se pro Česko a myslím si, že se rozhodl správně,“ říká Marv.

Na Češích má rád jejich pragmatismus. Myslí si ale, že se někdy až moc bojí se otevřít a pustit své emoce na povrch. V práci se tak například snaží emoce měřit. V praxi pak díky tomu zpětně odhaluje, proč chtěli někteří zaměstnanci podat výpověď.

Věnuje se také rozvoji firemní kultury a je přímo fascinován inovacemi. “Inovace je nutná proto, abychom přežili,” vysvětluje a dodává, že sní o tom, že technologie pomohou lidem lépe chápat sebe sama i ostatní.

Poslechněte si podcast s Marvem na našich stránkách, nebo ve svých mobilech

Poslouchejte podcasty ve vašem oblíbeném přehrávači

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery. 

Kdo je Marvan Shamma

Marvan je respektovaný tech leader, jenž posledních 15 let kombinuje svou expertízu v oblasti umělé inteligence, zkušenosti s budováním vlastních startupů a své výjimečné dovednosti v řízení lidských zdrojů. Jeho posláním je „sdílet zkušenosti a pomáhat ostatním růst“, což mu pomohlo vybudovat si reputaci uznávaného mentora a kouče, zejména v oblasti inovací, technologií a budování vysoce efektivních týmů.

Po 15 letech budování vlastních podniků se nyní zaměřuje na pomoc vládám, podnikům a začínajícím firmám k dosahování vyšší efektivity prostřednictvím firemní kultury, pozitivní týmové dynamiky, etiky, kreativního řešení problémů a inovace.

Marvan se narodil v Bagdádu a přežil dvě války. Ve věku 12 let se přestěhoval do Evropy, kde jako dítě čelil mnoha kulturním a společenským výzvám, zejména při jeho snaze porozumět západnímu myšlení. Tato extrémní situace Marvanovi pomohla si vytvořit charakter člověka-leadera, mezi jehož hodnoty patří inkluze, diverzita, respekt, láska a odpovědnost.

Pokračujte dále