Luboš Malý: Inovace se musí odmakat 

Lubo Smid

14. října 2019

6 minut

Do dnešního dílu Pomáháme dobrým myšlenkám jsme si pozvali muže, který urychluje inovace ve firmě LEGO a stojí za nekonečnou sítí inspirátorů Red Button. O nových trendech v řízení, spolupráci i technologiích si bude povídat s Lubošem Malým.

Luboš o své různorodé práci, kde každou chvíli pracuje na jiném projektu, říká, že buď si s novou výzvou ví rady, nebo má kolem sebe lidi, které se nestydí poprosit o pomoc. „Buď to umím sám, nebo mám kolem sebe sítě lidí, kteří to či ono umí líp a pak nic není problém,“ vysvětluje.

Díky jeho týmovému duchu a nadšení do inovací založil projekt Red Button, který na principu spolupráce sdružuje odborníky, kteří poté spolupracují. „Inovace se musí odmakat, jinak to nejde. Člověk má chuť sledovat trendy, co se ukázalo, že je dobře a že je špatně.“ Popíše ještě, jakou roli ve spolupráci hraje ego a také, jaké trendy v inovacích ve velkých společnostech v současnosti sleduje.

Poslechněte si podcast s Lubošem na našich stránkách, nebo ve svých mobilech

Poslouchejte podcasty ve vašem oblíbeném přehrávači

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery. Luboš Malého jsme představili na scéně Czech stories. 

Kdo je Luboš Malý

Ve společnosti LEGO se věnuje globálním transformacím v oblasti exponenciálních technologií a způsobů práce. Zároveň ho baví budování funkčních sítí, kde se lidé potkávají, spolupracují, rozvíjí se navzájem a posouvají věci kupředu. A tak je jednou nohou ve větší firmě a druhou v síti RedButton. V obou prostředích hledá způsoby, jak měnit systémy na ekosystémy, organizace na organismy, zaměstnance na podnikatele a hierarchie na komunity.

Lubo Smid

Pokračujte dále