Anna Marešová: Chtěla jsem změnit pohled na erotické pomůcky

Lubo Smid

29. října 2019

6 minut

V dnešním díle podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám vyzpovídáme známou českou designérku Annu Marešovou. Ačkoliv má Anička ráda obyčejné věci, pouští se do neobyčejných projektů. Proto v minulosti projektovala tramvaj T3 Coupé, ale představila i vlastní řadu erotických pomůcek. Hezký poslech!

Erotické pomůcky pro ženy poprvé zpracovala ve své diplomové práci, dneska vede úspěšnou značku Whoop.de.doo. Jaké to bylo obhajovat erotiku na akademické půdě? Jak to bylo v historii s venušinými kuličkami a odkdy začaly vibrátory vibrovat? Během historických rešerší si Anička všímala i toho, jakým způsobem se propojoval přístup k erotice se světem designu a technologickým pokrokem. V rozhovoru se stručně zmíní i o vlastních nejen technologických výzvách, které musela řešit. „Kdybych měla investora v té době, kdy se vývoj pomůcek nedařil, dávno by to stopnul,“ je přesvědčená Anička. Ona vydržela a dovedla své výrobky k dokonalosti. K designérským oceněním a pozitivní zpětné vazbě zákazníků. 

Dozvíte se, jaké má další plány se značkou Whoop.de.doo, jaký nový produkt si budete moci objednat už na jaře 2020. Posvítíme si řádně také na výrobu "Kupátka" - tramvaje T3 Coupé, která si mohla dovolit být úplně jiná, používat výjimečný radius i světlý design, protože je jedinečná (a nevyrábí se sériově).  

Poslechněte si podcast s Aničkou na našich stránkách, nebo ve svých mobilech

Poslouchejte podcasty ve vašem oblíbeném přehrávači

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery.

Kdo je Anna Marešová

"Ráda navrhuji obyčejné předměty pro denní užívání. Zajímá mě čistota, jednoduchost a funkční design. Dost se mi protiví současná nadprodukce zboží a také jsem si dost oblíbila sto let staré motto dílen Wiener Werkstäte: Better to work 10 days on one product, than to manufacture 10 products in one day.“ 

Anna Marešová je produktová designérka zaměřující se na průmyslový design. Nejvíce zaujala média svojí diplomovou prací, a to návrhem erotických pomůcek pro ženy, které pak i zrealizovala a založila svou firmu pod stejným názvem Whoop.de.doo.

Lubo Smid

Ann vystudovala produktový design na Fakultě umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a University of Derby. Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Obdržela cenu Národního technického muzea, Excelentní studentský design 2009 a prestižní cenu na Biennial of industrial design v Lublani, kde obdržela cenu za nejlepší studentskou práci. Její diplomová práce Whoop.de.doo — sada erotických pomůcek pro ženy, získala hodně pozornosti v médiích. Byla oceněná Národní cenou za studentský design 2011, Exit design 2011 a byla hodnocena jako Prototyp roku magazínem Dolce Vita. V roce 2012 založila vlastní studio Anna Marešová designers, ve kterém spolupracuje s několika svými kolegy. Anna byla dvakrát byla nominována na Czech Grand Design v kategorii objev roku. V roce 2016 obdržela za svůj Whoop.de.doo vibrátor prestižní cenu RED DOT.

V současnosti se věnuje udržitelnému designu a svojí značce Whoop.de.doo. Její práce se objevily na výstavách v Praze, Londýně i New Yorku. Její poslední projekt, na kterém spolupracovala s Dopravním podnikem hl. m. Prahy — vyhlídková tramvaj pro Prahu T3, spatřil světlo světa na podzim 2018. Tramvaj získala ocenění Red Dot 2019 Honorable mention.

Pokračujte dále