Diversitas

Transition - Bez bariér

Pomáháme zapojit lidi se zdravotním handicapem do pracovního života. Vytváříme bezbariérové pracovní podmínky, rozvíjíme finanční gramotnost a zkušenosti, které je potřeba znát pro práci v České spořitelně.


Co všechno děláme?

Pět statečných

Každý rok vybereme pět nejšikovnějších zájemců z řad široké veřejnosti. Umožníme jim zdokonalit se během dvou měsíců ve finanční gramotnosti, prezentačních schopnostech, v práci s MS Office a dalších dovednostech. Pomůžeme jim vytvořit profesionální CV a profil na Linked In. Pak je čeká měsíční stáž a soutěž o věcnou cenu v podobě Chrome booku. Po ukončení stáže se těm nejšikovnějším snažíme pomoci najít uplatnění v rámci banky.

Ergonomické pomůcky

Zaměstnancům a zaměstnankyním se zdravotním handicapem a vážnými chronickými zdravotními potížemi se snažíme zajistit potřebné ergonomické pomůcky a zajistit jim tak odpovídající podmínky pro práci. Veškeré náklady hradíme my.

Zaměstnávání

Jsme zastánci přehledné náborové politiky, o volné pozice se může ucházet opravdu kdokoliv. Nesoudíme, jestli je to muž nebo žena, jaké je národnosti, v jakém je věku nebo zda má nějaký zdravotní problém. Zajímají nás talenty, osobnost a přístup konkrétního člověka. Zbytek umíme vyřešit. Zařídíme flexibilní pracovní dobu, upravíme pracovní místo a vždy jsme ochotni vést dialog.

Bezbariérovost


Ve spolupráci s projektem Banka bez bariér budujeme bezbariérovou banku. A jaké máme výsledky?
375 poboček ČS má bezbariérový přístup, 256 bankomatů je uzpůsobeno pro obsluhu nevidomých klientů, 26 poboček je vybaveno službou online přepis pro neslyšící klienty.Skuteční lidé, skutečné příběhy

Přečtěte si příběh našich kolegů Andrey a Kuby o jejich cestě za zaměstnáním ve Spořce.