800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Jak poslat platbu do zahraničí
 • 1.
  krok

  Zjistěte potřebné údaje o příjemci platby.

  • Pro odeslání platby do zahraničí budete potřebovat:

   • Číslo účtu příjemce. Pokud platbu provádíte do některé ze zemí evropského hospodářského prostoru* a některých dalších zemí (zejména se jedná o Švýcarsko, Chorvatsko, Tunisko, Turecko), měl by vám příjemce sdělit číslo svého účtu ve standardizovaném formátu IBAN**.
   • Název účtu příjemce, případně jeho adresu. Také tento údaj vám sdělí příjemce platby. Většinou se jedná o jméno majitele účtu nebo název společnosti vlastnící účet. Pozor, často je místo názvu účtu příjemce chybně uváděn název banky příjemce!
   • Identifikaci banky příjemce. Pro správnou identifikaci banky příjemce je nejvhodnější tzv. kód BIC***. I tento údaj vám spolu s názvem a případně i adresou své banky předá příjemce. Pokud však budete provádět úhradu do Kanady, USA nebo Austrálie, měl by vám příjemce sdělit tzv. clearingový kód (tzv. ABA routing nebo Fedwire – FW – v USA, tzv. kód CC v Kanadě, tzv. kód BSB v Austrálii). Uvedení BIC kódu na platebním příkazu pak už není potřeba.

    

 • 2.
  krok

  Vyplňte platební příkaz

  • Příkaz k převodu prostředků z vašeho účtu na účet příjemce v zahraničí můžete České spořitelně doručit prostřednictvím služeb přímého bankovnictví (tj. prostřednictvím služby SERVIS 24 Internetbanking nebo Telebanking a služby BUSINESS 24 Internetbanking) nebo písemně na příslušném tiskopisu (předáním na přepážce kterékoliv pobočky České spořitelny). V pobočce České spořitelny si můžete zřídit i trvalý příkaz k platbě do zahraničí.

   Při vyplňování platebního příkazu vám pomohou nápovědy, které jsou u příkazu zadávaného prostřednictvím služby přímého bankovnictví k dispozici přímo v této aplikaci, u písemného platebního příkazu na rubu tiskopisu.

   Upozornění: U úhrad do Ruské federace prováděných v ruských rublech (RUB) je při vyplňování příkazu potřeba dodržet určitá specifika. Jejich popis naleznete v příloze.

   V případě potřeby kontaktujte informační linku České spořitelny 800 207 207.

 • 3.
  krok

  Zkontrolujte zůstatek na účtu

  • Ověřte si, že máte na účtu dostatek prostředků nejen na platbu samotnou, ale také na související poplatky.

* Evropský hospodářský prostor = země EU a Norsko, Lichtenštejnsko, Island.

** IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodně standardizované bankovní číslo účtu, které jednoznačně identifikuje účet, bankovní instituci, ve které je účet veden, a zemi, ve které tato banka sídlí.

*** BIC (Bank Identification Code) je jedinečný kód, kterým je banka jednoznačně identifikována v mezinárodním finančním světě a pod kterým je připojena do sítě SWIFT (někdy se uvádí i jako kód SWIFT). Tento kód má pevně danou strukturu 8 nebo 11 míst.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster