800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Zelená banka

Podporujeme chytrá řešení

V České spořitelně podporujeme rozmanité projekty a inovativní nápady z oblasti životního prostředí. Zaměřujeme se na úsporu energií, internet věcí a recyklaci. Přehled našich specializovaných programů najdete zde [nové okno].

Radost nám dělá množství chytrých projektů, s nimiž uspěli mladí lidé a studenti v soutěžích a akcelerátorech [nové okno], které podporujeme. Například projekty Sharygator [nové okno], Forewear [nové okno], Zdrojovna [nové okno], Bez obalu… [nové okno]

V bance letos nově spouštíme program “Chytré město” zaváděním “chytrých” technologií do městského života je i ulehčení životnímu prostředí. Například zefektivnění svozu komunálního odpadu nebo zavádění mobilních aplikací sledujících vytíženost městských parkovišť může výrazně zlepšit dopravní plánování ve městech, omezit provoz a přispět tak k celkovému zlepšení ovzduší ve městech.

Snižujeme spotřebu energií

V rámci Programu snižování spotřeb energií získávají pobočky i budovy centrály pravidelně informace o spotřebách energií (voda, teplo, plyn a elektřina). Spotřebu elektřiny snižujeme i díky nahrazení počítačů terminály v pobočkové síti a tam, kde je to možné.

Elektřinu bance ve většině případů dodává Erste Energy Services, pochází zejména z obnovitelných zdrojů energie (solární energie, biomasa).

Sledujeme také vývoj naší uhlíkové stopy , a to jednotlivě za oblasti mobility, spotřeby papíru a spotřeby energií.

Odpad nejen třídíme

Produkce odpadů je v současné době vnímána jako největší světová „eko hrozba“ – Češi podle výzkumů třídění považují za minimum toho, co mohou udělat pro ochranu životního prostředí. Těm, kdo rozhodují, jak odpad dále zpracovávat, tedy zejména podnikům a obcím, nabízí naše banka inovativní řešení v rámci specializovaného programu TOP Waste Management [nové okno].

Ve Spořitelně důsledně prosazujeme třídění odpadu na všech objektech centrály a také na většině objektů pobočkové sítě, kde je to technicky možné (lze zajistit odvoz tříděného odpadu). Od roku 2013 banka používá pouze recyklovaný papír. Od listopadu 2014 v rámci projektu tzv. bezpapírové banky postupně přesouváme klientskou dokumentaci a s ní spojenou administrativní zátěž z pobočkové sítě do nově vybudované centrální spisovny v Hradci Králové. Díky aplikaci eSpis můžeme sledovat tok dokumentů od vzniku až po skartaci, navíc k dokumentaci máme přístup odkudkoli z našich pracovišť.

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster