800 468 378

Zavoláme Vám

Stock Small Caps: firmy, které budou psát budoucnost

Rozvoj letecké dopravy a cestování, příklon ke zdravému životnímu stylu, měnící se trendy v automobilovém průmyslu, digitalizace ve stavebnictví, expandující on-line maloobchod, zajištění bezpečnosti na internetu, automatizace a robotizace průmyslových provozů…

Současný svět plný technologií, nápadů a originálních řešení se neúprosným tempem vyvíjí kupředu. Tím vzniká prostor pro společnosti, které jsou schopny tuto dynamiku nejen následovat, ale přímo ji tvořit. Vybrali jsme mezi nimi zhruba 40 nejlepších, které podnikají na rozvinutých trzích Severní Ameriky a Evropy.

Pokud se na současných trendech chcete podílet i vy, pak právě pro vás je tu nový fond Stock Small Caps.

„Jak taková skvělá firma vypadá?
Za prvé je malá – sama velikost odporuje nadprůměrnému růstu; za druhé je relativně neznámá – vysoká očekávání či ocenění sníží budoucí výnos pro akcionáře; za třetí má unikátní produkt nebo službu a za čtvrté má čestný, silný a inovativně orientovaný management.“

Mgr. Mikuláš Splítek
Portfolio manažer

Detailní informace o fondu, vývoji ceny podílového listu, složení portfolia a výkonnosti najdete zde.

Portfolio manažer Mikuláš Splítek vybírá z široké palety malých firem ty výjimečné. Pomáhá mu k tomu jeho dvanáct let zkušeností na akciovém trhu a patnáctičlenný tým sektorových specialistů Erste Asset Management. Ve stejných společnostech má dlouhodobě zainvestovánu většinu vlastních úspor.

Mgr. Mikuláš Splítek Portfolio manažer

Nejlepším způsobem, jak na burze vydělat peníze, je koupit skvělou firmu a pak vydržet nedělat nic. Sledovat ji, ale odolat přirozeně lidskému pokušení prodat, jakmile vykáže první zisk.
V historii žádné civilizace nikdy dlouhodobě nerostla cena peněz. Nikdy. Inflace se zdá být společenskou konstantou. Proto je dobře vlastnit produktivní aktiva – akcie.
Zisk nebo ztráta nepřichází náhodně. Jde o zpětnou vazbu tvého vlastního myšlení a chování.
„Kolik je dva plus dva?“ zeptal se učitel žáka. „A prodávám nebo kupuji?“ odpověděl chlapec.

Small-Caps v číslech

Za posledních 90 let překonaly Small-Caps velké firmy o zhruba 2 % CAGR (8,72 % vs. 6,76 %). Důvod je jednoduchý – jedná se o prémii za podnikatelské riziko, které je typicky větší v úvodní fázi života firmy. Small Caps mají samozřejmě větší volatilitu. (Zdroj: Ibbotson, CRSP)

Proč právě fond Stock Small Caps?

  • Na českém trhu jde o unikátní investiční strategii se zacílením na menší firmy.
  • Možnost investovat na vyspělých akciových trzích Severní Ameriky a Evropy.
  • Investice jsou aktivně zajišťovány proti měnovým rizikům.
  • Při pravidelném investování sleva z poplatku za obstarání koupě podílových listů.
  • Dostupnost peněz zpravidla do týdne.

Pojďte do toho s námi

Objednejte se do kterékoliv naší pobočky. Zavolejte na 800 468 378 nebo nám napište telefon, obratem zavoláme a domluvíme se. Naše investiční poradenství je zdarma.

Odesílám

Děkujeme za váš zájem.
Budeme vás obratem kontaktovat.


Nechcete pevný termín? Vyhledat pobočky

Důležité upozornění

  • Fond je určen pro zkušené a dynamické investory, kteří hledají zhodnocení na akciových trzích.
  • Cílem fondu je dosahovat dlouhodobé kladné výkonnosti.
  • Vzhledem k charakteru investic může hodnota podílového listu během trvání investice kolísat.
  • V souladu s pravidly platnými pro kolektivní investování upozorňujeme, že minulá výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí.

Úplný název fondu Stock Small Caps je uveden ve statutu fondu společně s výčtem všech rizik spojených s investicí. Investice do podílových listů v sobě obsahuje riziko kolísání aktuální hodnoty investované částky a výnosů z ní a není zaručena návratnost původně investované částky. Veškeré informace zde uvedené mají pouze informační charakter a jejich účelem není nahradit statut nebo poskytnout jeho kompletní shrnutí. Statut fondu Vám poskytneme ve všech pobočkách České spořitelny a na www.investicnicentrum.cz. Případné využití těchto stránek při investování musí být konzultováno s poradci České spořitelny.

Hodnota investované částky a výnos z ní může stoupat i klesat, přičemž není zaručena návratnost původně investované částky. Minulá výkonnost nezaručuje výkonnost budoucí. Správcem fondu je Erste Asset Management, pobočka Česká republika. Ceny za obstarání koupě a prodeje podílových fondů jsou součástí Ceníku České spořitelny. Další informace včetně úplného názvu fondu naleznete ve statutu fondu, který Vám poskytneme ve všech pobočkách České spořitelny a na www.investicnicentrum.cz. Tuto stránku vytvořila Česká spořitelna, útvar Finanční trhy – retailové investice. Má za cíl upozornit na služby či produkty v něm uvedené a není závazným návrhem, který by zakládal práva a závazky účastníků.